Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Gençleştirici etkisiyle cilde, ilerleyen yaş ile birlikte kaybetmiş olduğu hacmi kazandıran Ellanse Akıllı Dolgu uygulaması, günümüzde en çok rağbet gören estetik operasyonların başında gelir. Yaşamsal döngünün ayrılmaz bir parçası olan yaşlılık sürecinde vücudumuz, yapısal ve fonksiyonel değişimlerden geçmektedir. Fizyolojik işleyişteki bu değişimin belirtileri ise daha çok cilt dokusunda kendini gösterir.

Yaşımız ilerledikçe, cildimizin esnekliğini ve sıklığını koruyan en önemli destekleyici yapılardan bir tanesi olan kolajen miktarında azalma meydana gelir. Cildimize esneklik ve kuvvet kazandıran elastin lifleri de sertleşerek elastikiyetlerini kaybeder. Bu durumun ciltteki, özellikle yüzdeki belirtileri ise; ince ve derin kırışıklar, gülme çizgilerinde belirginleşme, yanaklarda aşağıya doğru sarkma ve çukurlaşma, burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına doğru inen derin çizgiler ve cilt yağ dokusunun azalması ile birlikte yüzde genel bir hacim kaybı olarak kendini gösterir. Bu fiziksel değişimlerin geneli vücuttaki kolajenin azalmasından kaynaklanır. Bu sebeple medikal estetik uygulamalarında kolajen üretimini tetikleyen işlemler tercih edilir.

Kalıcılığı ve kolajen tetikleyen uyarıcılığı ile en çok tercih edilen medikal estetik işlemlerden biri de Ellanse Akıllı Dolgu Uygulamalarıdır.

Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 20-40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 1-4 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim 4 mevsim

Ellanse Akıllı Dolgu Nedir?

Bir ila dört yıl arasında değişen kalıcılığı ve biyolojik emilebilirlik özellikleri ile akıllı dolgu uygulamaları, bio-uyumlu yeni nesil kolajen uyarıcıları arasında yer alır. Akıllı dolgunun içeriğindeki ana etkin madde Polikaprolaktondur (PCL) ve dolgu ürününün %30’unu oluşturur. Dolgu karışımının %70’ini ise taşıyıcı ve hacim kaplayıcı olarak kullanılan Karboksimetil Selüloz (CMC) isimli yarı sentetik, suda çözünebilir polimer oluşturur. Uygulamada dolgunluk hissini görmemizi sağlayan CMC taşıyıcı madde genelde işlemden 1 ay sonra eriyerek yok olur.

Üretilen yeni kolajen lifleri derimizde bulunan Tip I kolajendir. Tip I kolajen vücutta bulunan en yaygın kolajendir. Diğer kolajen uyarıcı dolgu maddeleri yara iyileşme kolajeni olan ve cilde esneklik ile sağlamlık kazandıran Tip III kolajeni uyarırlar. Bu farklılık Akıllı Dolguyu diğer kolajen uyarıcı dolgulardan ayıran en önemli unsurdur.

Akıllı Dolgu Nasıl Uygulanır?

Akıllı Dolgu Nasıl Uygulanır?

İşlem görecek bölgelere anestezik krem uygulandıktan sonra dolgu maddesi deri altına küçük miktarlarda enjekte edilir. Bu sebeple akıllı dolgu işlemini küçük bir dokunuş olarak adlandırabiliriz. Tedavi sonrasında günlük yaşama hemen dönülebilir. Akıllı dolgu uygulaması hastanın sosyal yaşamını etkilemez. Uygulamadan sonra görülen hafif dolgunluk jelin yapısından kaynaklanmakla birlikte, geçici bir durumdur ve birkaç hafta içerisinde kaybolur. Vücutta yeterli miktarda kolajen oluşumu sağlanması ve tedavinin gerçek etkisini görmek için 3-4 ay beklemek gereklidir. Bu belirtilen süre sonunda ise cilt dokusunda istenen etki görülebilmekte ve cilt kalitesi ile görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanmaktadır.

Akıllı Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Akıllı dolgu uygulaması için kalıcılık süresi bir ila dört yıl arasında değişkenlik gösterir. Tedavi tekrarlandıkça kalıcılık süresi uzar.

Akıllı Dolgu Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanmaktadır?

kıllı Dolgu Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanmaktadır?

Akıllı dolgu yöntemi yüz bölgesinde dudaklar, göz çevresi ve gözaltı kısımlarına uygulanır. Bu bölgeler dışında hacim ve lifting gereksinimi olan her bölgeye uygulanabilir.

 • Yüzdeki derin kırışıklıklar,
 • Yanaklar ve şakaklardaki hacimsel kayıplar,
 • Yüzdeki izler,
 • Yüz ovalini tekrardan elde etme,
 • Elleri gençleştirme,
 • Cilt sarkmalarını azaltma veya giderme amaçlı uygulanır.

Neden Ellanse Akıllı Dolgu?

Cildin gereksinimlerini karşılayabilecek, tamamen özelleştirilmiş, kolajen üretimini tetikleyen , sonuçları sağlayan tek enjektabl dermal dolgu, Ellanse Akıllı Dolgu'dur. Eşsiz ve yenilikçi bir tedavi olan ellanse kalıcılıkta hyraluronik asit bazlı diğer dolgulardan farklı olarak 1-4 yıl arası çözümler sunar. Hızlı kırışıklık, mimik problemlerini düzeltmesinin yanı sıra tetiklediği kolajen üretimi ile cildi güzelleştirir.

Kolajen, doğru sıkılık, esneklik ve yumuşaklığı korumaya yardımcı olan, cildimizde doğal olarak bulunan önemli destek yapılarından biridir. Zaman içerisinde, cildimiz doğal kolajeni kaybeder bu nedenle cildimizde gevşeme, kırışıklık ve kıvrımlar oluşur. Ellanse Akıllı Dolgu, canlı ve genç görünümü geri kazandıracak olan
yeni kolajen oluşumunu uyarmak için vücudun doğal tepkisini kullanır.

Ellanse içeriğinde toksik maddeler yer almaz. Bakterilerden üretilmediği için alerji gelişme riski düşüktür. Ellanse 12 aylık değerlendirmede Global Estetik İyileştirme Oranı (GAİS) hasta memnuniyeti % 90, hekim memnuniyeti % 92 olduğu istatistiksel verilerle kanıtlanmış bir dolgu ürünüdür. Yapılan klinik çalışmalarda Ellanse akıllı dolgu uygulaması yaptıran hastalar 12 ay sonra değerlendirildiğinde tümünde cilt yapısının başlangıç değerlerine göre çok daha iyi olduğu gözlemlenmiştir.

Akıllı Dolgu Daha Mı Güvenilirdir?

Akıllı dolgu, tam biyolojik emilim sağlayan özelliği sayesinde, istenilen etki süresinin sonuna gelindiğinde normal metabolik yollarla CO2 ve su olarak vücuttan tamamen atılmaktadır.

Birçok güvenlik testinden geçmiş onaylı bir tıbbi ürün olan Akıllı dolgu, hayvansal, bitkisel veya insanlardan elde edilen herhangi bir maddeyi içermez. Ürün içeriğinde yer alan mikro kürecikler sayesinde öngörülebilir ve kontrollü bir güvenlik profili vardır. Yumuşak ve doğal görünüm ile kişinin cilt dokusu ile uyum sağlayan akıllı dolgu maddesinin bir başka önemli farkı da etkisinin 1 ayda başlayıp 4 aya kadar yavaş bir şekilde kendini gösteriyor olmasıdır. Bu durum, hızlı hacim artışı sağlamadığı için hastalar için olumlu bir farklılıktır. Diğer dolgulara oranla bu dolgunun daha güvenilir olduğu söylenebilir.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Hamilelere
 • Kortizonlu ilaç kullananlara
 • Kontrolsüz diyabet hastalarına
 • Otoimmün hastalarına
 • Deride viral ve bakteriyel enfeksiyonu olan kişilere
 • Metabolik sendromlu kişilere ellanse akıllı dolgu uygulaması yapılmaz.

  Bizimle İletişime Geçin!

  Randevu Al
  Doku Medical Whatsapp