Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Cildimiz; ilerleyen yaşın yanı sıra; mevsimsel değişimlerden, hava kirliliğinden, çeşitli kimyasallardan ve olumsuz yaşam koşullarından etkilenmekte ve tüm bunların sonucunda hızla yaşlanmaktadır. Özellikle yirmili yaşlardan sonra cildimiz tüm bu etkenlere maruz kalması sonucunda yaş alır, zamanla kırışıklıklar ve lekelenmeler artar. Bu nedenle daha fazla bakım takviyesine ihtiyaç duymaya başlar.

Kırışıklıklar ve lekelenmeler günümüzde en sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelmektedir. Medikal estetik uygulamaları, gelişen teknoloji ile birlikte sıkça karşılaşılan cilt problemlerine ameliyatsız çözüm önerileri sunmaktadır. Lazer ışınları ve radyo dalgalarının kullanıldığı bu uygulamalar arasında son dönemlerde en fazla adından söz ettiren 'Scarlet Altın İğne' daha tıbbi adıyla 'Fraksiyonel Radyofrekans' uygulaması öne çıkmaktadır.

Tedavi Özeti

Seans Sayısı 1-4
Operasyon Süresi 45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 2 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süreci 1 Gün
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim 4 Mevsim

Scarlet Altın İğne nedir?

Fraksiyonel radyofrekans, scarlet ya da halk arasında bilinen adıyla altın iğne, daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmek amacıyla cilt dokusunda güvenle uygulanan yenilikçi medikal estetik tekniklerinden biri. Scarlet uygulamasını diğer tedavilerden ayıran en önemli özellik cilt yüzeyini değil, direkt olarak cilt altı tabakayı hedeflemesidir. Altın İğne uygulamasında, cilt yüzeyine etki edilmez, direkt olarak cilt altı hedeflenir ve cildin daha gergin, canlı, parlak bir görünüme kavuşturulması amaçlanır. Basit bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, ameliyatsız yüz gençleştirme imkanı tanır. Altın iğne uygulaması sayesinde ağrısız, acısız ve sosyal hayatı etkilemeyecek bir tedavi ile çok daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak mümkündür.

Scarlet Altın İğne Uygulaması

Scarlet Altın İğne, “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Scarlet uygulamasının sisteminde yer alan özel tasarımlı altın kaplama mikro iğneler; cildin derin tabakasını radyofrekans dalgalarıyla uyararak, hedeflenen derinlikte epidermal hasar meydana getirmeye çalışır. Bu uyarılar sayesinde cilt kendi kendini hızlı bir iyileşme sürecine sokar. Oluşan termal ve kontrollü hasar, kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek hücre gelişim faktörlerini harekete geçirir. Böylece daha parlak, daha gergin ve daha sağlıklı bir cilt görünümü elde edilir. Scarlet uygulaması ile cildinizdeki sivilce ve yara izlerinden kurtulabilir, kırışıklık ve çatlaklarınızı giderebilir ve lekelerinizi konforlu bir şekilde tedavi edebilirsiniz.

Scarlet Altın İğne Uygulamasının Avantajları:

 • İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar elde edilir.
 • Uzun süreli kalıcı başarı elde edilir.
 • Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin olarak kullanılabilir.
 • Klinik açıdan sonuçların başarısı kanıtlanmıştır.
 • Sosyal yaşamı etkilemez.

Scarlet Altın İğne Hangi durumlarda uygulanabilir ?

 • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
 • Vücuttaki sarkmaların toparlanması,
 • Cilt gençleştirme,
 • Sivilce izi, çukurluk ve yara izlerinin giderilmesi,
 • Yanık izleri tedavisi,
 • Gözaltı morluklarının tedavisi,
 • Hamilelik çatlakları,
 • Gözenek sıkılaştırma,
 • Akne tedavisi,
 • Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi
 • Cilt lekelerinin giderilmesi
 • Vücutta form kaybı ve sarkıklıkların söz konusu olduğu bölgelerin düzeltilmesi,
 • Boyun ve dekolte bölgesini toparlamada fayda sağlamaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İşlem Sırasında ve Sonrasında Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Altın iğne uygulaması ağrısız, acısız ve sosyal hayatı etkilemeyen bir tedavidir.

Altın İğne uygulaması sosyal yaşantıyı etkiler mi?

Altın İğne tedavisi sonrasında hasta günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Sonuçların görülmesi için kaç seans önerilir ?

Altın iğnenin uygulamasında seans süresi ve adedi uygulamanın yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişir. Seanslar genellikle 40-45 dakika sürmektedir.

Altın İğne uygulamasının yan etkileri nelerdir ?

Radyo frekans uygulamasından önce, işlem yapılacak bölge temizlenir ve bölgeye anestezik krem uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra ciltte bir miktar kızarıklık oluşsa da ortalama, 1-3 saat içinde kendiliğinden geçecektir. Hasta, uygulaması bittikten sonra rahatça normal yaşamına dönebilmektedir.

Altın İğne uygulaması sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?

Radyo frekansı uygulaması ile tek seansta ciltteki yenilenme gözle görülür bir şekilde fark edilir. Cilt altı onarımı işlem sonrasında da devam etmektedir. Ciltteki yenilenme her geçen gün biraz daha fazla hissedilecektir. İstenilen sonuçlara ulaşmak için gereken seans sayısı uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölge mutlaka güneşten korunmalıdır. Bu nedenle düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp