Ekibimiz
Hakkımızda
İletişimCildimiz; ilerleyen yaşın yanı sıra; mevsimsel değişimlerden, hava kirliliğinden, çeşitli kimyasallardan ve olumsuz yaşam koşullarından etkilenmekte ve tüm bunların sonucunda hızla yaşlanmaktadır. Özellikle yirmili yaşlardan sonra cildimiz tüm bu etkenlere maruz kalması sonucunda yaş alır, zamanla kırışıklıklar ve lekelenmeler artar. Bu nedenle cildimiz daha fazla bakım takviyesine ihtiyaç duymaya başlar.

Kırışıklıklar ve cildimizdeki lekelenmeler günümüzde en sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelmektedir. Medikal estetik uygulamaları, gelişen teknoloji ile birlikte sıkça karşılaşılan cilt problemlerine ameliyatsız çözüm önerileri sunmaktadır. Lazer ışınları ve radyo dalgalarının kullanıldığı bu uygulamalar arasında son dönemlerde en fazla adından söz ettiren 'Altın İğne' daha tıbbi adıyla 'Fraksiyonel Radyofrekans' uygulaması öne çıkmaktadır.

Altın İğne nedir?

Fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları, FRF uygulaması bir diğer adıyla altın iğne, son dönemlerde cilt üzerinde güvenle uygulanan yenilikçi medikal estetik tekniklerinden biridir. Altın İğne uygulamasında, cilt yüzeyine etki edilmez, direkt olarak cilt altı hedeflenir ve cildin daha gergin, canlı, parlak bir görünüme kavuşturulması amaçlanır. Basit bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, ameliyatsız yüz gençleştirme imkanı tanır. Altın iğne uygulaması sayesinde ağrısız, acısız ve sosyal hayatı etkilemeyecek bir tedavi ile çok daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak mümkündür.

Altın İğne Uygulaması

Altın iğne uygulamasının asıl amacı cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamaktır. Altın iğne Radyofrekans, “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Sistemde tercih edilen özel tasarımlı altın kaplama mikro iğneler; cildin alt katmanını Radyo Frekans dalgalarıyla uyarır, cildin hedeflenen derinliklerinde epidermal hasar meydana getirmeye çalışılır. Bu uyarılar sayesinde ciltte hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşir. Oluşan bu termal hasarlanma, yeni kolajen ve elastin üretimine sebep olur. Altın İğne tedavisi cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörlerini harekete geçirir. Altın İğne, cildin daha parlak, gergin ve sağlıklı görünmesi ile birlikte cildi birçok etkenden koruyarak fayda sağlar.

Altın İğne Uygulamasının Avantajları:

 • İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar elde edilir.
 • Uzun süreli kalıcı başarı elde edilir.
 • Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin olarak kullanılabilir.
 • Klinik açıdan sonuçların başarısı kanıtlanmıştır.
 • Sosyal yaşamı etkilemez.

Hangi durumlarda uygulanabilir ?

 • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
 • Vücuttaki sarkmaların toparlanması,
 • Cilt gençleştirme,
 • Sivilce izi, çukurluk ve yara izlerinin giderilmesi,
 • Yanık izleri tedavisi,
 • Gözaltı morluklarının tedavisi,
 • Hamilelik çatlakları,
 • Gözenek sıkılaştırma,
 • Akne tedavisi,
 • Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi
 • Cilt lekelerinin giderilmesi
 • Vücutta form kaybı ve sarkıklıkların söz konusu olduğu bölgelerin düzeltilmesi,
 • Boyun ve dekolte bölgesini toparlamada fayda sağlamaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İşlem Sırasında ve Sonrasında Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Altın iğne uygulaması ağrısız, acısız ve sosyal hayatı etkilemeyen bir tedavidir.

Altın İğne uygulaması sosyal yaşantıyı etkiler mi?

Altın İğne tedavisi sonrasında hasta günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Sonuçların görülmesi için kaç seans önerilir ?

Altın iğnenin uygulamasında seans süresi ve adedi uygulamanın yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişir. Seanslar genellikle 40-45 dakika sürmektedir.

Altın İğne uygulamasının yan etkileri nelerdir ?

Radyo frekans uygulamasından önce, işlem yapılacak bölge temizlenir ve bölgeye anestezik krem uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra ciltte bir miktar kızarıklık oluşsa da ortalama, 1-3 saat içinde kendiliğinden geçecektir. Hasta, uygulaması bittikten sonra rahatça normal yaşamına dönebilmektedir.

Altın İğne uygulaması sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?

Radyo frekansı uygulaması ile tek seansta ciltteki yenilenme gözle görülür bir şekilde fark edilir. Cilt altı onarımı işlem sonrasında da devam etmektedir. Ciltteki yenilenme her geçen gün biraz daha fazla hissedilecektir. İstenilen sonuçlara ulaşmak için gereken seans sayısı uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölge mutlaka güneşten korunmalıdır. Bu nedenle düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp