ALTIN İĞNE

Kırışıklıklar ve cildimizdeki lekelenmeler günümüzde en sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelmektedir. Medikal estetik uygulamaları, gelişen teknoloji ile birlikte sıkça karşılaşılan cilt problemlerine ameliyatsız çözüm önerileri sunmaktadır. Lazer ışınları ve radyo dalgalarının kullanıldığı bu uygulamalar arasında son dönemlerde en fazla adından söz ettiren 'Altın İğne' daha tıbbi adıyla 'Fraksiyonel Radyofrekans' uygulaması öne çıkmaktadır.

Altın İğne nedir?

Fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları, FRF uygulaması bir diğer adıyla altın iğne, son dönemlerde cilt üzerinde güvenle uygulanan yenilikçi medikal estetik tekniklerinden biridir. Altın İğne uygulamasında, cilt yüzeyine etki edilmez, direkt olarak cilt altı hedeflenir ve cildin daha gergin, canlı, parlak bir görünüme kavuşturulması amaçlanır. Basit bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, ameliyatsız yüz gençleştirme imkanı tanır. Altın iğne uygulaması sayesinde ağrısız, acısız ve sosyal hayatı etkilemeyecek bir tedavi ile çok daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak mümkündür.

Altın İğne Uygulaması

Altın iğne uygulamasının asıl amacı cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamaktır. Altın iğne Radyofrekans, “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Sistemde tercih edilen özel tasarımlı altın kaplama mikro iğneler; cildin alt katmanını Radyo Frekans dalgalarıyla uyarır, cildin hedeflenen derinliklerinde epidermal hasar meydana getirmeye çalışılır. Bu uyarılar sayesinde ciltte hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşir. Oluşan bu termal hasarlanma, yeni kolajen ve elastin üretimine sebep olur. Altın İğne tedavisi cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörlerini harekete geçirir. Altın İğne, cildin daha parlak, gergin ve sağlıklı görünmesi ile birlikte cildi birçok etkenden koruyarak fayda sağlar.

Altın İğne Uygulamasının Avantajları:

 • İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar elde edilir.
 • Uzun süreli kalıcı başarı elde edilir.
 • Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin olarak kullanılabilir.
 • Klinik açıdan sonuçların başarısı kanıtlanmıştır.
 • Sosyal yaşamı etkilemez.

Hangi durumlarda uygulanabilir ?

 • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
 • Vücuttaki sarkmaların toparlanması,
 • Cilt gençleştirme,
 • Sivilce izi, çukurluk ve yara izlerinin giderilmesi,
 • Yanık izleri tedavisi,
 • Gözaltı morluklarının tedavisi,
 • Hamilelik çatlakları,
 • Gözenek sıkılaştırma,
 • Akne tedavisi,
 • Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi
 • Cilt lekelerinin giderilmesi
 • Vücutta form kaybı ve sarkıklıkların söz konusu olduğu bölgelerin düzeltilmesi,
 • Boyun ve dekolte bölgesini toparlamada fayda sağlamaktadır.

Dalgalı İğneleme Teknolojisi nedir?

Bu teknolojide iğneleme kısa süre içerisinde satır satır yapılmaktadır. Diğer sistemlerden farklı olarak, tüm mikro iğneler aynı anda deri içine girmediği için, hasta mikro iğneleme işlemi sırasında ağrı hissetmez. İğnelerin yumuşak hareketi, alın gibi kemikli alanlarda, cildin ince derili alanlarında güçlü darbe etkisini azaltır. Yine dalgalı iğneleme teknolojisi mikro iğne insersiyonunun daha zarif bir şekilde uygulanmasına olanak sağlayarak cildin doğal bir şekilde gerilmesini sağlar.

Ağrı ve kanamalarda da belirgin şekillerde azalma görülebilmekte ve aynı zamanda hemen hemen diğer cihazların 2 katından daha fazla 40 W'a kadar yukarılara çıkan ve gücü ile yeteri kadar koagülasyon bölgesinde ve kısaltılmış olan atış sürelerinde oluşturmak için vasküler yapı ile olası birçok hasarı kapatmakta ve minimum seviyeye indirmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İşlem Sırasında ve Sonrasında Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Altın iğne uygulaması  ağrısız, acısız ve sosyal hayatı etkilemeyen bir tedavidir.

Altın İğne uygulaması sosyal yaşantıyı etkiler mi?

Altın İğne tedavisi sonrasında hasta günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Sonuçların görülmesi için kaç seans önerilir ?

Altın iğnenin uygulamasında seans süresi ve adedi uygulamanın yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişir. Seanslar genellikle 40-45 dakika sürmektedir.

Altın İğne uygulamasının yan etkileri nelerdir ?

Radyo frekans uygulamasından önce, işlem yapılacak bölge temizlenir ve bölgeye anestezik krem uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra ciltte bir miktar kızarıklık oluşsa da ortalama, 1-3 saat içinde kendiliğinden geçecektir. Hasta, uygulaması bittikten sonra rahatça normal yaşamına dönebilmektedir.

Altın İğne uygulaması sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?

Radyo frekansı uygulaması ile tek seansta ciltteki yenilenme gözle görülür bir şekilde fark edilir. Cilt altı onarımı işlem sonrasında da devam etmektedir. Ciltteki yenilenme her geçen gün biraz daha fazla hissedilecektir. İstenilen sonuçlara ulaşmak için gereken seans sayısı uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölge mutlaka güneşten korunmalıdır. Bu nedenle düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Neden Doku Medical'ı Tercih Etmelisiniz ?

 • Ameliyatsız yüz-cilt gençleştirme uygulamalarından, lazerle cilt yenileme tedavilerine kadar bir çok dermatolojik estetik uygulaması Doku Tıp Merkezi’nin Medikal Estetik birimi altında hizmet vermektedir.
 • Medikal estetik, estetik cerrahi, dermatoloji ve saç ekimi alanlarında teknolojinin ve tıbbın en gelişmiş uygulamalarını bünyesinde barındıran Doku Tıp Merkezi misafirlerine zaman tasarrufu sağlayan tedavi seçenekleri sunar.
 • Doku Tıp Merkezi'nde yapılan uygulamaların hepsi uzman dermatolog doktor eşliğinde yapılır.
 • Doku Medical kuruluş felsefesi Türkiye'nin sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında hastalarına sunmaktır.
Yukarı