Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Nedir ?

Cildiniz; ilerleyen yaşın yanı sıra; mevsimsel değişimlerden, hava kirliliğinden, kimyasallardan ve olumsuz yaşam koşullarından etkilenmekte ve hızla yaşlanmaktadır. Çok fazla dış etkilere maruz kalan cildiniz yaşlanır ve zamanla kırışıklıklar ve lekelenmeler artar. Altın iğne uygulamasının asıl amacı cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamaktır. Altın iğne Radyofrekans, “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Sistemde tercih edilen özel tasarımlı altın kaplama mikro iğneler; cilt altını Radyo Frekans dalgalarıyla uyarır, cildin hedeflenen derinliklerine epidermal hasar meydana getirmeden ulaşırlar. Bu uyarılar sayesinde ciltte iyileşme süreci gerçekleşir. Oluşan bu termal hasarlanma, yeni kolajen ve elastin üretimine sebep olur.

Buna bağlı olarak Altın İğne tedavisi cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörlerini harekete geçirir.
En önemli özelliği, bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır. Altın İğne, cildin daha parlak, gergin ve sağlıklı görünmesi ile birlikte cildi birçok etkenden korumak için fayda sağlar. Altın iğnenin uygulamasında sürenin bölgeye bağlı olarak değişmesiyle birlikte, genelde 40-45 dakika arasında olmakta ve işlem sonrasında hasta günlük yaşantısına döner Hastanın ihtiyaç duyacağı seans sayısı, doktorun belirleyeceği sürelerde cildin ihtiyacına göre farklılık gösterebilir. Radyo frekans uygulamasından önce, işlem yapılacak bölge temizlenir ve bölgeye anestezik krem uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra ciltte bir miktar kızarıklık oluşsa da ortalama, 1-3 saat içinde kendiliğinden geçecektir. Hasta, uygulaması bittikten sonra rahatça normal yaşamına dönebilmektedir. Daha sonraki günde de işine başlayabilir

Altın İğne uygulama sonrası

Radyo frekansı uygulaması ile tek seansta ciltteki yenilenme gözle görülür bir şekilde farkedilirr. Cilt altı onarımı işlem sonrasında da devam etmektedir. Ciltteki yenilenme her geçen gün biraz daha fazla hissedilecektir. İstenilen sonuçlara ulaşmak için gereken seans sayısı uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir.Uygulama yapılan bölge mutlaka güneşten korunmalıdır. Bu nedenle düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Altın iğne yüz ve vücut için uygun olan Fraksiyonel radyo frekans uygulamasıyla;

  • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
  • Vücuttaki sarkmaların toparlanması,
  • Cilt gençleştirme,
  • Sivilce izi, çukurluk ve yara izlerinin giderilmesi,
  • Yanık izleri tedavisi,
  • Gözaltı morluklarının tedavisi,
  • Hamilelik çatlakları,
  • Gözenek sıkılaştırma,
  • Akne tedavisi,
  • Boyun ve dekolte bölgesini toparlamada fayda sağlamaktadır.

Dalgalı İğneleme teknolojisi ne demektir?

İğneleme kısa süre içerisinde satır satır yapılır. Diğer sistemlerden farklı olarak, tüm mikro iğneler aynı anda deri içine girmediği için, hasta mikro iğneleme işlemi sırasında ağrı hissetmez. İğnelerin yumuşak hareketi, alın gibi kemikli alanlarda, cildin ince derili alanlarında güçlü darbe etkisini azaltır. Yine dalgalı iğneleme teknolojisi mikro iğne insersiyonunun daha zarif bir şekilde uygulanmasına olanak sağlayarak cildin doğal bir şekilde gerilmesini sağlar.

Ağrı ve kanamalarda da belirgin şekillerde azalma görülebilmekte ve aynı zamanda hemen hemen diğer cihazların 2 katından daha fazla 40 W'a kadar yukarılara çıkan ve gücü ile yeteri kadar koagülasyon bölgesinde ve kısaltılmış olan atış sürelerinde oluşturmak için vasküler yapı ile olası birçok hasarı kapatmakta ve minimum seviyeye indirmektedir. Altın iğne 2018 fiyatları ise, hangi tedavinin uygulanacağı ve kaç seansta yapılacağına göre belirlenmektedir.

Yukarı