Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Son yılların en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından olan burun dolgusu ile ameliyat olmadan; burun üzerindeki keskin köşeleri yumuşatmak, burun ucunu kaldırmak, çöküntüleri doldurarak burnu şekillendirmek ve hafif burun eğriliğini düzeltmek mümkün hale gelmiştir.

Cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilen burun dolgusu uygulaması, burundaki şekilsel sorunların deri altına dolgu malzemesi enjekte edilerek düzeltilmesi esasına dayanır.

Burun Dolgusu

Burun dolgusunun başlıca uygulama alanları nelerdir?

  • Burundaki asimetrilerin düzeltilmesi,
  • Burundaki yapısal eğriliklerin giderilmesi veya azaltılması,
  • Burun kontürünün yumuşatılması,
  • Burun kemeri veya burun sırtındaki çöküntülerin düzeltilmesi
  • Burun kemerinin dolgu ile yükseltilmesi,
  • Burun estetiği ameliyatı sonrası burunda hafif asimetrilerin düzeltilmesi,
  • Burun ucunun kaldırılması olarak yer almaktadır.

Burun dolgusu nasıl yapılır?

İşlemden önce uygulama bölgesine lokal anestezik krem uygulanır. Ardından belirlenen bölgelere iğne kullanmadan kanül yardımıyla lokal anestezi özelliği bulunan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri enjekte edilir. Yaklaşık 20-30 dakika süren işlemden sonra antibiyotikli krem sürülür. Burun Dolgusu Uygulama Sonrası Kişi uygulama sonrası günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir. İlk gün yüzüstü yatılmaması tavsiye edilir. Kemik ve kıkırdak yapısına müdahale edilmeden gerçekleştirilen bir işlem olması sebebiyle yaklaşık 12-18 ay arasında bir kalıcılık süresi bulunur. Etkisi geçtikten sonra kişi dilerse uygulamayı tekrarlayarak işlemin etkisini devam ettirebilir.

Burun Dolgusunun avantajları nelerdir?

Burun yapısının yüzünüz ile uyumlu ve orantılı olmasını amaçlayan bu uygulamada, insan vücudunda; cilt dokusunda, kaslarda, kıkırdak ve eklemler doğal olarak bulunan bir polisakkarit olan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Uygulamanın geri dönüşümlü olması, kişiye birçok yönden avantaj sağlar. Burun dolgusu, burun estetiği ameliyatı olmayı düşünen ama karar veremeyen kişilere sonuç hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayabilir. Yapılan burun dolgusu ile ilgili bir sorun ortaya çıktığı takdirde dolgunun eritilerek burnun eski haline hemen getirilme ihtimali vardır. Kişi 20 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde hem istediği sonuçlara kavuşabilir, hem de işlem sonrasında herhangi bir kanama veya morarma olmayacağı için de rutin günlük hayatına dönebilir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp