Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Bir kaç yıl öncesine kadar estetik sektöründe anestezi gerektiren cerrahi operasyonlar tercih edilirken günümüzde bu operasyonların yerini ameliyatsız medikal estetik uygulamaları alıyor. Medikal estetik uygulamaları cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, kısa sürede, kalıcı, konforlu bir tedavi seçeneği ve etkili çözümler sunuyor. Son yılların en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biri olan burun dolgusu da kişilere ameliyat olmadan; burun üzerindeki keskin köşeleri yumuşatma, burun ucunu kaldırma, çöküntüleri doldurarak burnu şekillendirme ve hafif burun eğriliğini düzeltme imkanı sunuyor.

Tedavi Özeti

Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 120 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 12-18 Ay
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim 4 Mevsim

Burun Dolgusu nedir?

Cerrahi müdahalesiz (ameliyatsız) burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, burundaki şekilsel sorunların deri altına dolgu malzemeleri enjekte edilerek düzeltilmesi esasına dayanır. Günümüzde, cerrahi olmayan rinoplasti tekniği olarak adlandırabileceğimiz burun dolgusu uygulaması ile burundaki boşlukları, girintileri, kontur eksikliklerini ve asimetrileri tedavi etmek kolaylaştı.

Burun Dolgusu nasıl yapılır?

İşlemden önce uygulama bölgesine lokal anestezik krem uygulanır. Ardından belirlenen bölgelere iğne kullanmadan kanül yardımıyla lokal anestezi özelliği bulunan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri enjekte edilir. Yaklaşık 20-30 dakika süren işlemden sonra uygulama bölgesine antibiyotik içeren krem uygulanır. Burun Dolgusu uygulaması sosyal yaşantıyı etkilemeyen pratik ve konforlu bir tedavi seçeneğidir. Hasta, işlem sonrasında günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

Burun Dolgusu

Burun Dolgusunun başlıca uygulama alanları nelerdir?

  • Burundaki asimetrilerin düzeltilmesi
  • Burundaki yapısal eğriliklerin giderilmesi ve azaltılması,
  • Burun kontürünün yumuşatılması
  • Burun kemeri veya burun sırtındaki çöküntülerin düzeltilmesi
  • Burun kemerinin dolgu ile yükseltilmesi
  • Burun estetiği ameliyatı sonrası burunda hafif asimetrilerin düzeltilmesi
  • Burun ucunun kaldırılması

Burun Dolgusu kimlere uygulanabilir?

Uygulama burnunun görüntüsünden memnun olmayan herkese uygulanabilir.

Burun Dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Kemik ve kıkırdak yapısına müdahale edilmeden gerçekleştirilen bir işlem olması sebebiyle yaklaşık 12-18 ay arasında bir kalıcılık süresi bulunur. Etkisi geçtikten sonra kişi dilerse uygulamayı tekrarlayarak işlemin etkisini devam ettirebilir. Burun dolgusunda, hastanın sonuçtan memnun olmadığı durumlarda, dolgu eritilebilir ve burun orjinal şekline döndürülebilir. Ger dönüşümlü bir uygulama olduğu için oldukça güven vericidir.

Burun Dolgusunun avantajları nelerdir?

Burun yapısının yüzünüz ile uyumlu ve orantılı olmasını amaçlayan bu uygulamada, insan vücudunda; cilt dokusunda, kaslarda, kıkırdakta ve eklemlerde doğal olarak bulunan bir polisakkarit olan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Uygulamanın geri dönüşümlü olması, kişiye birçok yönden avantaj sağlar. Burun dolgusu, burun estetiği ameliyatı olmayı düşünen ama karar veremeyen kişilere sonuç hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayabilir. Yapılan burun dolgusu ile ilgili bir sorun ortaya çıktığı takdirde dolgunun eritilerek burnun eski haline hemen getirilme ihtimali vardır. Kişi 20 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde hem istediği sonuçlara kavuşabilir, hem de işlem sonrasında herhangi bir kanama veya morarma olmayacağı için de rutin günlük hayatına dönebilir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp