Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim
Jawline ile Daha Orantılı bir Çene Hattı

Söz konusu estetik bir görünüm olduğunda profil dengesi ve yüz özelliklerinin uyumu çok önemlidir. Çene şeklimiz yüzümüz ile uyumlu bir görünüme ve güçlü bir çizgiye sahip olduğunda yüz oranlarının daha dengeli görünmesine yardımcı olur. Çene hattındaki çizginin belirsizliği, şekilsel ve asimetri sorunları veya hacim eksikliği gibi problemler estetik açıdan yüzün yapısal bütünlüğünü bozar.

Çene ve yüz oranındaki estetik sorunlar düzeltildiğinde elde edilen sonuçlar belirgin farklar yaratıyor ve gözle görülen değişim çok etkileyici olabiliyor. Günümüzde medikal estetik dünyasındaki gelişmeler sayesinde dolgu enjeksiyonları ile belirgin bir çene hattı sağlanabilmiş, yüz ve çene kontürleri önemli ölçüde düzeltilerek, estetik bir çene yapısına kavuşmak ameliyat olmadan mümkün hale gelmiştir.

Jawline (Çene Dolgusu) Nedir?

Jawline (çene dolgusu), çene bölgesinin genel görünümünü iyileştirmek ve daha keskin bir çene hattı elde etmek için uygulanan ameliyatsız bir dolgu işlemidir. Jawline uygulaması, çene hattını belirginleştirmekle kalmayıp daha orantılı ve daha genç bir yüz ifadesi ortaya çıkarır. Jawline, çene hattı belirsiz olan veya çene bölgesindeki fazlalıklardan rahatsız olan insanlara estetik bir görünüm kazandıran konforlu bir medikal estetik uygulamasıdır.

Son dönemlerde sıkça adını duyduğumuz Jawline, Amerikan literatüründe çenenin yan kontürünü tarif etmek için kullanılan bir terimdir. Jaw (Çene) ve Line (Hat,Çizgi) kelimelerinin birleşimi ile ortaya çıkan çene hattı terimi, Hollywood yıldızlarının estetik sektöründeki yeni gözdesi. Neredeyse her öncesi ve sonrası fotoğrafında belirgin fark yaratan uygulama olarak karşımıza çıkan Jawline, çene hattında yarattığı değişim ile büyük fark yaratıyor ve ameliyatsız bu küçük dokunuş bambaşka bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor.

Jawline (Çene Dolgusu) Nasıl Uygulanır?

Orantılı bir çene kontürüne sahip olmanın temel bileşenleri;

  • Güçlü ve belirgin bir çene yan açısı,
  • Tam yerinde ve belirgin bir çene ucu,
  • Bu iki çıkıntı arasında kesintisiz, pürüzsüz, gergin, belirgin ve boyundan ayrışan bir çene hattı oluşturmaktır.

Yüzdeki hacim eksikliklerini ve kırışıklıkları gidermek için yapılan tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi çene dolgusunda da alerjik reaksiyon riskinin neredeyse hiç olmaması ve güvenilir olması nedeniyle hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılır. İşlem öncesinde, kişinin yüz şekline ve hatlarına göre doğru oranı sağlayacak şekilde çenedeki sorunlar dermatoloji uzmanları tarafından muayene sürecinde değerlendirilir ve dolgu enjeksiyonun uygulanacağı alanlar belirlenir. Uygulama bölgesine anestezik krem sürüldükten sonra ihtiyaç duyulan alanlara mikroenjeksiyon veya kanül yardımı ile hyaluronik asit dolgular enjekte edilir.

Çene Dolgusunun Başlıca Uygulama Alanları Nelerdir?

  • Çenedeki şekilsel sorunların düzeltilmesi
  • Çene hattının belirginleştirilmesi
  • Çenenin uzatılması
  • Çene ucunun büyütülmesi
  • Çenedeki asimetri sorunlarının düzeltilmesi
  • Çenedeki hacim eksikliğinin giderilmesi

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jawline (çene dolgusu) sosyal yaşamı etkilemeyen, ağrı ve acı oluşturmayan, konforlu bir medikal estetik uygulamasıdır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan işlemden sonra hasta günlük yaşantısına rahatlıkla devam edilebilir. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi cilt yapısına bağlı olarak enjeksiyon alanlarında geçici ve kısa süreli hafif kızarıklık, şişlik ve morluk görülebilir. İşlem sonrasında bir ila 2 gün süreyle sıcak banyodan, sauna ve hamam kullanımından kaçınılması önerilir.

Çene Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Genellikle tek seans olarak uygulanan çene dolgusu uygulaması yaklaşık 12 ila 18 ay arasında kalıcılık sağlar.

Jawline Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Genetik özellikler tüm estetik görünümler üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Çene hattında mevcut olan estetik problemlerin şekillendirilmesinde genellikle dolgu, cerrahi operasyon ve liposuction yöntemleri kullanılmaktadır. Jawline uygulaması tüm bu ameliyatlı ve ameliyatsız alternatifler arasında ameliyatsız, konforlu ve sosyal yaşamı etkilemeyen özelliklere sahip olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Estetik sektörü baz alındığında cerrahi yöntemler kalıcı çözümler sunar ancak bu operasyonlar ameliyat, anestezi ve belirli bir iyileşme süreci gerektirmektedir. Cerrahi olmayan yöntemler yani medikal estetik uygulamaları arasındaki alternatiflerden olan liposuction ve dolgu yöntemleri pratik ve daha hızlı çözümler sunar. İyileşme süreci gerektirmez ve hasta neredeyse hiç acı hissetmez. Genellikle ameliyat olmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen Jawline uygulaması iyileşmek için ekstra zaman ayırmak istemeyen kişiler için oldukça etkili bir seçenektir. Cerrahi operasyon tercih etmek isteyen kişiler için ise ameliyat gerektirmeyen medikal estetik teknikleri ön bir deneyim sürecine sahip olmalarını da sağlamaktadır.

Peki uygulamayı yaptırdıktan sonra sonuçtan memnun kalmazsanız, ne olur?

Çene dolgusu işlemlerinde kullanılan hyalüronik asit insan vücudunda doğal halde bulunan bir maddedir. Bu maddeyi eritebilecek olan hyalüronidaz enzimi herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda dolgu uygulanan bölgeye enjekte edilir ve 24 saatlik sürecin sonunda dolgu tamamen ortadan kalkar. Çene hattı, uygulama öncesindeki doğal görünümüne döner.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp