Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Cildimiz gün içerisinde mevsimsel koşullardan hava kirliliğine, kullanılan kimyasallardan zararlı güneş ışınlarına kadar birçok olumsuz faktörle karşı karşıya kalıyor ve ne yazık ki hızla yaşlanıyor. Özellikle yirmili yaşlardan sonra tüm bu faktörlerin etkisi kırışıklık ve leke problemi olarak karşımıza çıkıyor ve kişileri çözüm arayışına itiyor.

Teknolojideki gelişmeler cilt problemleri konusunda medikal estetik dünyasında birçok alternatif uygulamanın ortaya çıkmasını sağladı. Artık her problemi ameliyatsız, hızlı ve konforlu çözüme ulaştıran bir medikal estetik uygulaması bulmak mümkün. Bu alternatif tedaviler hayatımızı kolaylaştırsa da seçeneklerin fazla olması zaman zaman uygulama arayışında olanların kafasını karıştırabiliyor. Bu kadar uygulama seçeneğinin arasında cildiniz için en uygun alternatifi bulmak için, oldukça detaylı bir araştırma yapmak gerekiyor.

Her uygulamayı tek tek araştırmak zorunda kalmamanız ve kolayca karşılaştırma yapmanız için bu seçenekleri bir araya getirdik.

Cildinde Daha Derine: Scarlet

Fraksiyonel radyofrekans, scarlet ya da halk arasında bilinen adıyla altın iğne, daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmek amacıyla cilt dokusunda güvenle uygulanan yenilikçi medikal estetik tekniklerinden biri. Bu uygulamayı diğer tedavilerden ayıran en önemli özellik cilt yüzeyini değil, direkt olarak cilt altı tabakayı hedeflemesidir.

Scarlet uygulamasının sisteminde yer alan özel tasarımlı altın kaplama mikro iğneler; cildin derin tabakasını radyofrekans dalgalarıyla uyararak, hedeflenen derinlikte epidermal hasar meydana getirmeye çalışır. Bu uyarılar sayesinde cilt kendi kendini hızlı bir iyileşme sürecine sokar. Oluşan termal ve kontrollü hasar, kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek hücre gelişim faktörlerini harekete geçirir. Böylece daha parlak, daha gergin ve daha sağlıklı bir cilt görünümü elde edilir. Scarlet uygulaması ile cildinizdeki sivilce ve yara izlerinden kurtulabilir, kırışıklık ve çatlaklarınızı giderebilir ve lekelerinizi konforlu bir şekilde tedavi edebilirsiniz.

Sana Özel Bir Uygulama: Mezoterapi

Son zamanlarda cildinin kuru, mat ve cansız göründüğünü düşünüyorsan bunun bir nedeni var: Nem! Yaş alma ve çevresel faktörler cildimizin nem seviyesinin azalmasına neden olur. Bu azalma beraberinde kırışıklık, leke ve sağlıksız bir görünüm getirir. Günlük olarak kullandığımız cilt bakım ürünleri (krem,serum,peeling,tonik vs.) cilt altı dokusuna ulaşamadığı için yeterli bir etki yaratmaz. Ancak bu etkiyi yaratan, gerekli tedavi edici maddeleri doğrudan sorunlu alana ve ihtiyaç duyulan miktarda sunan, böylelikle cildinizin içeriden beslenmesini sağlayan bir uygulama var! Mezolifting ya da bilinen adıyla Mezoterapi!

Medikal estetik tedavileri arasında en eski, en güvenilir ve en çok tercih edilen uygulamalardan biri olarak kabul gören Mezoterapi; vitamin, mineral, amino asit ve hyaluronik asit gibi hücre metabolizmasında aktif rol oynayan içeriklerin özel bir karışım haline getirilerek cilde enjekte edilmesi işlemidir. Mezoterapi uygulamasının en önemli özelliği karışımın hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanmasıdır. Yani mezoterapi uygulaması, kişiye özel bir uygulamadır ve cildin neye ihtiyacı varsa o doğrultuda bir karışım hazırlanır. Mezoterapi ile gelen nem takviyesi sayesinde cildin kaybettiği canlılık geri kazanılır.

Medikal Cilt Bakımı: OxyGeneo

Güneş, sigara, kötü beslenme, kronik rahatsızlıklar.. Tüm bu faktörler genç yaşlarda cildimizi yorar ve bu yorgun görünümden kurtulmanın artık bir yolu var; OxyGeneo Medikal Cilt Bakımı! Oksijenin cilt üzerindeki olumlu etkileri yıllardır estetik dünyasının önde gelen uzmanları tarafından anlatılıyor ve oksijeni baz alan uygulamaların sayısı günden güne artıyor. Yoğun oksijen desteğinin cilt yaraları üzerindeki iyileştirici etkisi, arındırıcı, yenileyici ve tazeleyici özelliği birçok bakım sistemi tarafından kullanılıyor. Ancak OxyGeneo dışında hiçbir uygulama deriye oksijeni kan dolaşımı yardımıyla içeriden sağlamıyor. Evet doğru duydunuz!

OxyGeneo uygulamasını farklı kılan, ihtiyaç duyulan tüm maddelerin cilde akışını sağlayan özel başlığı sayesinde kişiye sunduğu, ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınma. Gerçek bir medikal cilt bakımı ve derinlemesine temizlik sağlayan OxyGeneo estetik dünyasında ‘yeni nesil cilt bakımı’ olarak anılıyor. Tedavinin üçü bir arada kombinasyon sağlayan özel teknolojisi, tek seansta daha canlı, daha genç ve daha parlak bir görünüm vaadediyor.


Tüm bu uygulamaların arasında cildiniz için en uygun olan tedaviyi keşfetmek için mutlaka bir dermatoloji uzmanından yardım almanız gerekiyor. Yapılan konsültasyon sonucunda doktorunuz, cildinizin ihtiyacına yönelik bir tedavi belirler ve seanslarınız bu tedaviye göre şekillenir.

Cildine en uygun tedaviyi öğrenmek için 05551400404 numaralı hattımızdan hasta temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ya da doktor asistanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp