Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Tek Seansta İncelme: CoolSculpting

İlerleyen teknoloji bölgesel incelme uygulamalarında devrim yaratacak yenilikleri de beraberinde getirdi. Bölgesel incelmede yeni bir çağ başlatan CoolSculpting uygulaması ‘yağ dokusunu dondurarak parçalama’ özelliği ile medikal estetik dünyasının en gözde uygulaması haline geldi.
Peki herkesin konuştuğu CoolSculpting uygulaması nedir?

CoolSculpting Nedir?

CoolSculpting ya da bir diğer adıyla Soğuk Lipoliz yağ dokusunu dondurarak parçalayan bir medikal estetik yöntemidir. Kısa sürede etkili sonuçlar yaratan, etkinliği FDA tarafından onaylanmış CoolSculpting (soğuk lipoliz) uygulaması dokunun bir başlık yardımıyla ve vakum yoluyla emilerek 1 saat süreyle -6°C derecelik bir soğuğa maruz bırakılması esasına dayanarak çalışır. CoolSculpting uygulamasının ardından yağ dokularının beslenme sistemleri bozulur ve lenf kanalıyla vücuttan atılır.

CoolSculpting Nasıl Uygulanır?

Konsültasyon sürecinde işlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler dermatoloji uzmanı tarafından belirlenir ve bu bölgeler cildinizin korunması için koruyucu özel bir malzeme ile kaplanır. Cihazın uygulama başlığı belirlenen alana yerleştirilir ve bir vakum ile ilgili bölge uygulama başlığının haznesinin içine çekilir. CoolSculpting tedavi sırasında yağ tabakasının bulunduğu bölgeyi kontrollü bir şekilde soğutur ve cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde yapısal değişiklikler başlar.

CoolSculpting tedavisinin uygulama süresi bölgeye ve uygulama başlığının çapına göre değişkenlik gösterse de seans süresi ortalama 30-60 dakika kadar sürer ve genellikle tek seans uygulama yeterlidir. Yağ hücrelerinin soğuk lipoliz teknolojisi ile soğutularak parçalandığı bu işlem, ağrısız ve acısızdır.

CoolSculpting Yağları Nasıl Yok Eder?

  1. CoolSculpting tedavisi yağ hücrelerini hedef alarak onları yok olacakları bir sıcaklığa kadar dondurur.
  2. CoolSculpting yağ dokusunu kontrollü bir biçimde soğutarak yok ederken deriyi ve çevredeki dokuyu korur.
  3. Tedaviyi takiben yağ hücreleri ve zamanla yok olur.
  4. Yağ hücreleri sindirim sistemi tarafından vücuttan atılır.

CoolSculpting’in diğer bölgesel incelme uygulamalarından farkı nedir?

  1. Yağ hücrelerinin sayısını azaltmasıdır.
  2. Klinik araştırmalarda elde edilen veriler sonucunda CoolSculpting tedavisinin ardından tedavi bölgesinde daha az sayıda yağ hücresi olduğu gözlemlenmiştir.
  3. CoolSculpting tedavisi yağ hücrelerinde %20-%30 aralığında bir azalma sağlar.
  4. CoolSculpting uygulaması uygulandığı bölgelerde yağ kütlesini sıfırlamadığından dolayı asla bir çöküntü veya engebeli sonuç yaratmaz.
  5. Oldukça güvenli ve konforlu bir uygulamadır.

CoolSculpting hangi durumlarda uygulanabilir?

Vücudunuzda, eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa ve bu yağlanma probleminden kurtulmak, üstelik bunu cerrahi operasyon olmadan yapmak istiyorsanız Coolsculpting için uygun bir adaysınız. İlaç veya kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahale istemiyorsanız, tek seanslık bir tedavi arayışındaysanız ve tüm bunları sosyal hayatınız etkilenmeden, doğal görünümünüz bozulmadan yapmak istiyorsanız CoolSculpting sizin için uygun bir yöntemdir.

CoolSculpting kimlere uygulanabilir?

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, liposuction (cerrahi operasyon) istemeyen, spor ve diyet uygulamalarında sonuç alamayan ayrıca bu uygulamaların sonuçlarını hızlandırmak isteyen 15 yaş üstü herkese kadın, erkek ayırt edilmeksizin uygulanabilir.

CoolSculpting kimlere uygulanamaz?

CoolSculpting uygulaması hamileler ve soğuğa alerjisi olanlar haricinde erkek ve kadın farketmeksizin herkese uygulanabilmektedir.

CoolSculpting hangi bölgelere uygulanabilir?

Alt karın, üst karın (mide bölgesi), kollar, sırt, iç bacak, dış bacak, basen, love handle (simitler) popo altı, diz üstü ve diz içleri. Kısaca yağı iki parmak arasında tutabildiğimiz tüm bölgelerde CoolSculpting tedavisi uygulanabilir.

CoolSculpting kaç seans uygulanır ve seans süresi ne kadardır?

CoolSculpting tedavisinin uygulama süresi bölgeye ve uygulama başlığının çapına göre değişkenlik gösterse de seans süresi ortalama 30-60 dakika kadar sürer ve genellikle tek seans uygulama yeterlidir.

CoolSculpting uygulamasının sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Kalıcı sonuçlar tedaviden 2ay sonra ortaya çıksa da 2. haftadan itibaren tedavinin etkisini gözle görmek mümkün hale gelir, 1.5 ayda değişim belirginleşir, 4 ay boyunca da tedavinin etkisi ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.

CoolSculpting uygulamasının yan etkileri nelerdir?

Tedavi sonrasında cildin hassasiyeti doğrultusunda uygulanan bölgede geçici kızarıklık ve uyuşma gözlemlenebilir.

CoolSculpting tedavisinin sonuçları kalıcı mıdır?

CoolSculpting tedavisi diğer bütün medikal estetik yöntemlerden farklı olarak yağ hücre sayısında kalıcı bir azalma sağlar, bu nedenle elde edilen sonuçlar da kalıcıdır.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp