Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Yıllar içerisinde daha da gelişen bilimsel ve teknolojik imkanlar sayesinde günümüzde estetik operasyonları artık çok daha kolay, ağrısız ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.
Ameliyatsız estetik işlemleri arasında özellikle yüz dolgusu, elde edilen başarılı ve doğal sonuçları ile tüm dünyada en çok tercih edilen uygulamalardan biri haline gelmiştir.

Elmacık kemiği dolgusu, yüz estetiğinde öne çıkan, kişiye doğal bir güzellik katarak profilini önemli ölçüde değiştirebilen çok etkili bir uygulamadır. Elmacık kemiği bölgesinin genetik, aşırı kilo kaybı ve yaşlanmaya bağlı olarak çökmesi yüzümüzü olduğundan daha yorgun, sağlıksız ve üzgün gösterir. Belirgin ve öne çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak ise cildimizin daha gergin ve ifademizin daha genç görünmesini sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

  • Elmacık kemiğine uygulanan dolgu bölgede dolgunluk yaratmanın yanı sıra yüzde lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar.
  • Elmacık kemiği hatları belirginleştirilerek yüze daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırılır
  • Doku kaybı nedeniyle yanakta oluşan boşlukluklar doldurularak hacim kazandırılır
  • Çene ucuna doğru oluşan sarkmalar ve burun dudak arasındaki nazolabial çizgiler iyileştirilir.
  • Gözaltı morlukları ve çukurları azaltılarak burnun şekli ortaya çıkarılır ve alın ile çene çıkıklığı dengelenir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği estetiği ile yüz hatlarının burun çizgisiyle daha uyumlu hale getirilmesi ve elmacık kemiği bölgesindeki çöküklerin dolgu maddesi ile enjeksiyon aracılığıyla doldurularak hacim kazandırılması hedeflenir. Elmacık kemiği dolgusunda sıklıkla kullanılan dermal dolgu maddesi, cildin kendi doğal yapısında da bulunan, gençleştirici ve cildi yapılandırma özellikleriyle öne çıkan hyaluronik asit bazlı dolgu ürünleridir.
Anestezik krem sürüldükten sonra gerçekleştirilen işlemde kullanılacak dolgu maddesi, deri altı destek dokusu içerisine veya hacim artışı istenmesi halinde ise kemik doku üzerine yerleştirilir. Ortalama 15-20 dakika süren işlem sonrasında herhangi bir alerjik durum, ağrı, ödem, şişlik ve morluk gibi yan etki beklenilmez ve günlük yaşama ya da iş hayatına rahatlıkla dönülebilir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp