Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim
Emsculpt İle Fit Bir Vücut
Emsclupt

Yağ Yakarken Kas Yaptıran Teknoloji Emsculpt ile Tanışın!

Emsculpt, 2018 yılında piyasaya sürülen, vücudu şekillendirirken aynı anda kas yaptıran, dünyada başka bir örneği bulunmayan ameliyatsız bir medikal estetik uygulamasıdır. Amerikan Sağlık Örgütü (FDA) tarafından etkililiği onaylanmış bir uygulama olan Emsculpt, Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Elektromanyetik (HIFEM) alan teknolojisi kullanarak, karın kası, popo kaldırma ve kol sıkılaştırma gibi alanlarda hiç bir cerrahi müdahale gerektirmeden vücudun yağ yakmasını sağlar ve kas dokusunu harekete geçirir.

Tedavi Özeti

Seans Sayısı 6
Operasyon Süresi 30 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 1 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim 4 Mevsim

Emsculpt Uygulanan bölgede;

 • Kas oranı %16 artar
 • Yağ oranı %19 azalır
 • Supramaksimal kasılmalar sağlanır

Emsculpt'ın Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Vücut şekillendirme uygulamalarının hemen hepsi cildi sıkılaştırma ve yağ yakma amacına yönelik bir hizmet sunar. Vücut şekillendirme uygulamalarında başarılı sonuçlar görmenin en kısa yolu vücudun, incelme ve sıkılaşmaya uygun alt yapıya sahip olmasıdır. Bu alt yapıyı oluşturmak ve fark yaratan sonuçlar için genellikle vücut şekillendirme cihazlarına ek olarak dengeli beslenme ve egzersiz takviyesi şarttır.

Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme sürecinde ilk olarak dikkat edilmesi gereken, vücutta birikmiş fazla yağlardan kurtulmak, ardından da vücudu istenilen oranda şekillendirmeye çalışarak kas yapımını sağlamaktır. Düşünüldüğü zaman bu, çok uzun ve yorucu bir süreçtir. Ancak Emsculpt tam olarak bu duruma çözüm olarak ortaya çıkmış bir uygulamadır ve etkileri belirgin farklardır. Emsculpt yağ yakarken kas yapan tek uygulama olarak adını estetik dünyasındaki teknolojik gelişmelere yazdırmış bir uygulamadır. Bilinen tüm bölgesel incelme cihazları doğrudan yağ yakmaya odaklanırken, Emsculpt Ⓡ aynı anda kasların da gelişmesini sağlar.

Bir seans uygulaması ile kasların uyarılmasından elde edilen vücut hareketliliği 2-3 gün devam eder. Bu da uygulamadan sonraki günlerde bu etkinin devam ettiğini hissedebileceğiniz anlamına gelir. Vücuttaki kas dokularını harekete geçirme prensibine dayanan Emsculpt Ⓡ karın, kalça ve kol bölgelerinde yağ yakımının yanı sıra kas kütlesi oluşumunu da tetikler. Temel hedefi bu üç ana bölge olan cihaz her uygulamada vücutta bu hareketliliği sağlar. Tekrarlanan seanslar ile vücut bu alışkanlığı kazanır ve vücut kan dolaşımı hareketliliğini sürekli hale getirir. Bu sayede 4 veya 6 seanslık uygulama sonrasında kaslarda belirgin bir gelişim görülür.

Etkili Olduğu Yerler

 • Kalça Bölgesi
 • Karın Bölgesi
 • Bacak Bölgesi
 • Ön kol bölgesi (Biceps)
 • Arka kol bölgesi (Triceps)

Emsculpt ile Popo Sıkılaştırma

Popo kaldırma ve sıkılaştırma odaklı Emsculpt, kalça bölgesine uygulandığında 20.000 defaya kadar çıkabilen derin kasılmaları tetikler. Bu kasılmalar 20.000 squat hareketine denk gelen bir vücut aktivitesi oluşturur. Emsculpt tedavisi, bunu normal şartlarda imkansız olan derin üst-maksimal kas kasılmalarına neden olarak başarır. En sıkı egzersizde bile elde edilemeyecek olan kas kütlesi kazanımı ve sıkılaşma işlemi kalça bölgesine uygulandığında ilk seanstan itibaren daha sıkı ve kalkık bir popo bölgesi oluşumu sağlar.

Elektromanyetik teknoloji, kalçadaki kasları sıkılaştırarak çevresindeki yağ hücrelerinin yüklerini atan çift görevi yerine getirir. Sonuç; sıkılaşmış, tonlanmış ve kaldırılmış bir popo; hem de dolgu maddesi, implant veya ameliyat olmadan!

Emsculpt ile Daha Sıkı Karın Kasları

Cinsiyet gözetmeksizin, karın bölgesi insan vücudunda en fazla yağ kütlesinin toplandığı yerdir. Vücutta toplam bir sıkılaşma için gerekli olan yağ yakımı ve kas oluşumu Emsculpt uygulaması ile karın bölgesinde de sağlanabilir. Abdominal bölgeye uygulanan tedavi, kas dokusunu belirginleştirerek daha düz ve sıkı bir karın görünümü sağlar. Emsculpt tedavisi karın bölgesine uygulandığında 20.000 mekik hareketine denk gelen vücut aktivitesi oluşur. İlk seanstan itibaren karında biriken yağların kaybolmasını ve abdominal bölgedeki kasların uyarılmasını sağlar.

Emsculpt ile Daha Sıkı Kollar

Emsculpt’ın popo ve kol bölgesindeki tedavilerinin yeni halkası da kol bölgesi tedavisidir. Zaman zaman ihmal edilen ama aslında çok önemli olan kol bölgesinde sıkılaşma ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiş Emsculpt-Kol tedavisi ilk defa 2019 yılında ortaya çıkmış ve geliştirilmiştir. Emsculpt uygulaması kol bölgesine uygulandığında, kolajen ve elastin liflerin azalmasına bağlı olarak derinin sıkılığını yitirmesi sebebiyle oluşan sarkmaları ortadan kaldırıp, alt ve üst kollara daha canlı ve sıkı görünüm verir. Emsculpt uygulaması özellikle kadınların kollarında oluşan ve gidermekte zorlandıkları yağlanmaya karşı etkili ve konforlu bir tedavidir. Bu tedavi, üst kol ve alt kol olarak ifade edilen iki farklı bölgeye ayrı ayrı uygulanabilmektedir.

Emsculpt Uygulaması Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Emsculpt Uygulamasının Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulamanın somut sonuçları hissedilir seviyede çıplak gözle 2-4 hafta içerisinde görülür. Kişilerin Vücut Kitle Endeksi oranlarına bağlı olarak yağ dokusu daha yoğun olanlarda biraz daha zaman alıcı olsa da ilk uygulama seansı sonrasında dahi vücudunuzun kas yapısına bağlı olarak belirgin bir fark görmeniz mümkündür. Uygulamanın etkileri bir yıl içinde devam eder.

Emsculpt uygulaması ile yapabilecekleriniz;

 • Daha çekici sixpack ve kıvrımlı bir popo
 • Hollywood yıldızlarındaki abs ile fit bir vücut
 • 30 dakikada 20 bin mekik veya squat etkisi

Kimler Emsculpt Uygulaması Yaptırabilir?

Uygulama herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmediğinden, kas hareketliliğine bağlı yağ eritme sağlamaya yönelik bir uygulama olduğundan isteyen herkese uygulanabilir.

Emsculpt Acılı Bir Uygulama Mıdır?

Emsculpt'ın en önemli özelliklerinden biri, bir seans uygulama sonrasında hissedeceğiniz tek şeyin yoğun spor yapmış hissidir. Bu neden iyileşme süreci gibi bir durum da söz konusu değildir ve işlem sonrası hasta kolayca günlük hayata dönebilir.

Emsculpt Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

Emsculpt uygulaması, Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmış, güvenli bir uygulamadır. Emsculpt uygulamasının etkinliği en saygın bilimsel yöntemlerle (MRI, CT, US ve Histoloji) yedi bağımsız klinik çalışma ile test edilmiştir.

Emsculpt Uygulamasının Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Sonuçlar, ilk seanstan itibaren birkaç ay içerisinde görülmeye başlar.

Emsculpt Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Seans sayısı doktor muayenesi sonrasında oluşturulacak tedavi protokolüne bağlı olsa da genellikle birkaç gün arayla haftada 2 kez olmak üzere toplam 4-6 seans uygulama yapılmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp