Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim
Emsculpt Ⓡ İle Fit Bir Vücut


Emsclupt

Emsculpt, 2018 yılında piyasaya sürülen, vücudu şekillendirirken aynı anda kas yaptıran, dünyada başka bir örneği olmayan ameliyatsız bir uygulamadır. Amerikan Sağlık Örgütü tarafından etkililiği onaylanmış bir uygulama olan Emsculpt, Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Elektromanyetik (HIFEM) alan teknolojisi kullanarak, karın kası, popo kaldırma ve kol sıkılaştırma gibi alanlarda hiç bir cerrahi müdahale olmadan vücudun yağ yakımını ve kas dokusunu harekete geçirir.

Uygulanan bölgede;

  • Kas oranını %16 artırır
  • Yağ oranını %19 azaltır
  • Supramaksimal kasılmalar yapar


Bilinen tüm cihazlar doğrudan yağ yakmaya odaklanırken Emsculpt Ⓡ aynı anda kasların da gelişmesini sağlar.

Bir seans uygulaması ile kasların uyarılmasından elde edilen vücut hareketliliği 2-3 gün devam eder. Bu da uygulamadan sonraki günlerde bu etkinin devam ettiğini hissedebileceğiniz anlamına gelir.

Vücuttaki kas dokularını harekete geçirme prensibine dayanan Emsculpt Ⓡ karın, kalça ve kol bölgelerinde yağ yakımının yanı sıra kas kütlesi oluşumunu da tetikler. Temel hedefi bu üç ana bölge olan cihaz her uygulamada vücutta bu hareketliliği sağlar. Tekrarlanan seanslar ile vücut bu alışkanlığı kazanır ve vücut kan dolaşımı hareketliliğini sürekli hale getirir. Bu sayede 4 veya 6 seanslık uygulama sonrasında kaslarda belirgin bir gelişim görülür.

Etkili Olduğu Yerler

  • Kalça Bölgesi
  • Karın Bölgesi
  • Bacak Bölgesi
  • Ön kol bölgesi (Biceps)
  • Arka kol bölgesi (Triceps)

Emsulpt ile Popo Sıkılaştırma

Popo kaldırma ve sıkılaştırma odaklı Emsulpt, kalça bölgesine uygulandığında 20.000 defaya kadar çıkabilen derin kasılmaları tetikler. Bu kasılmalar 20.000 squat hareketine denk gelen bir vücut aktivitesi oluşturur. Emsculpt tedavisi, bunu normal şartlarda imkansız olan derin üst-maksimal kas kasılmalarına neden olarak başarır. En sıkı egzersizde bile elde edilemeyecek olan kas kütlesi kazanımı ve sıkılaşma işlemi kalça bölgesine uygulandığında ilk seanstan itibaren daha sıkı ve kalkık bir popo bölgesi oluşumu sağlar.

Elektromanyetik teknoloji, kalçadaki kasları sıkılaştırarak çevresindeki yağ hücrelerinin yüklerini atan çift görevi yerine getirir. Sonuç; sıkılaşmış, tonlanmış ve kaldırılmış bir popo; hem de dolgu maddesi, implant veya ameliyat olmadan.

Emsulpt ile Daha Sıkı Karın Kasları

Cinsiyet gözetmeksizin, karın bölgesi insan vücudunda en fazla yağ kütlesinin toplanabileceği yerdir. Vücutta toplam bir sıkılaşma için gerekli olan yağ yakımı ve kas oluşumu Emsculpt Ⓡ uygulaması ile karın bölgesinde de sağlanabilir. Abdominal bölgeye uygulanan tedavi, kas dokusunu belirginleştirerek daha düz ve sıkı bir karın görünümü sağlar.

Emsulpt tedavisi karın bölgesine uygulandığında 20.000 mekik hareketine denk gelen vücut aktivitesi oluşur. İlk seanstan itibaren karında biriken yağların kaybolmasını ve abdominal bölgedeki kasların uyarılmasını sağlar.

Emsulpt ile Sıkı Kollar

Emsculpt’ın popo ve kol bölgesindeki tedavilerinin yeni halkası da kol bölgesi tedavisidir.

Kadınlarının belki de ihmal ettiği ama aslında çok önemli olan kol bölgesinde sıkılaşma ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiş Emsculpt-Kol tedavisi 2019 yılında ilk defa geliştirilmiştir. Kolajen ve elastin liflerin azalmasına bağlı olarak derinin sıkılığını yitirmesi sebebiyle oluşan sarkmaları ortadan kaldırıp,alt ve üst kollara daha canlı ve sıkı görünüm verir.

Özellikle kadınların kollarında oluşan ve gidermekte zorlandıkları yağlanmaya karşı bir tedavidir. Bu tedavi ile üst kol ve alt kol olarak ifade edilen iki alanda ayrı ayrı uygulanabilmektedir.

Sonuçların Görülmesi

Uygulamanın somut sonuçları hissedilir seviyede çıplak gözle 2-4 hafta içerisinde görülür. Kişilerin Vücut Kitle Endeksi oranlarına bağlı olarak yağ dokusu daha yoğun olanlarda biraz daha zaman alıcı olsa da ilk uygulama sonrasında dahi vücudunuzun kas yapısına bağlı olarak fark görmeniz mümkündür. Uygulamanın etkileri bir yıl içinde devam eder.

Kimler Emsculpt Ⓡ Uygulaması Yaptırabilir?

Uygulama herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmediğinden ve kas hareketliliğine bağlı yağ eritme sağlamaya yönelik bir uygulama olduğundan isteyen herkese uygulanabilir.

Emsulpt Acılı Bir Uygulama Mıdır?

Emsculpt Ⓡ uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de bu yoğun aktivitenin bir seansta vücuda uygulanmasına karşın işlem sonrasında hissedeceğiniz tek şey yoğun spor yapmış hissidir. Bu neden iyileşme süreci gibi bir durum da söz konusu değildir ve işlem sonrası kolayca günlük hayata dönülebilir.

Emsculpt Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

Emsculpt uygulaması, Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmış, güvenli bir uygulamadır.

Emsculpt Uygulamasının Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Sonuçlar, ilk seanstan itibaren birkaç ay içerisinde görülmeye başlar.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp