Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim
Bildiğiniz tüm selülit tedavilerini unutun!

Emtone®, selülit tedavisinde devrim yaratacak, yenilikçi bir teknoloji olarak BTL tarafından dünyaya tanıtıldı. Emtone, selülit problemine karşı etkisi kanıtlanmış iki yöntemin bir arada kullanıldığı bir tedavidir.

Emtone’u Eşsiz Kılan Nedir?

Amerikan Sağlık Örgütü FDA onaylı Emtone, dünyada ilk monopolar radyo frekansı ve şok dalgası enerjisini kombine ederek ciltteki portakal kabuğu görünümünü ilk seanstan itibaren gideren eşsiz bir tedavidir.

Uzun süren araştırmalar sonucunda geliştirilen Emtone’un en belirgin özelliği selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki edebilmesidir.

Emtone, genişlemiş yağ odacıkları, hasar görmüş alanlar, kolajen lifleri, ciltteki elastikiyet kaybı, bozulan kan dolaşımı ve biriken metabolik atıklar ile oluşan selülit problemine doğrudan etki eder.

Yenilikçi selülit tedavisi olarak Emtone, odaklı basınç enerjisi ile bozulan kan dolaşımını düzenler ve selülite neden olan metabolik atıkların sistemden atılmasını sağlar. Aynı zamanda radyo frekans enerjisi ile de hasar görmüş kolajen liflerini onar. Böylelikle, hem cilt kalitesini hem de cildin elastikiyetini artırır.

Selülit nedir?

Hormonal değişiklikler, dengesiz beslenme, kilo alıp verme gibi bir çok değişkene bağlı olarak cildin farklı bölümlerinde portakal kabuğu görünümü oluşturarak kendini belli eden selülit, temelde estetik bir sorundur. Selülit, deri altı yağ dokusundaki bölgesel metabolik bozukluklardır.

Daha tıbbi bir tanım yapmak gerekirse yağ hücreleri genişleyerek küçük tümseklere neden olurken septalar bantlaşarak çukurluklara neden olur.

Çoğunlukla karın, uyluk, kalça bölgelerinde görülen selülit, cilt ve cilt altı yağ dokusunu etkiler. Nadiren de olsa kol bölgesinde selülit görülebilir.

Selülit neden olur?

Bilimsel araştırmalara göre kadınların %90’ı hayatının belli dönemlerinde selülit problemiyle karşı karşıya kalıyor.

Vücudumuzdaki hormonal değişimler cilt altı yağ dokumuzdaki su ve yağ oranını, dolayısıyla kan dolaşımımızı etkiler ve cildin bağ dokusunda portakal kabuğunu andıran pürüzlü bir görünüm meydana gelir.

Genellikle fazla kilolar nedeniyle oluştuğu düşünülse de selülit problemi yalnızca kiloya bağlı bir sorun değildir. Temel nedeni hormonal değişimler olduğu için, ideal kilosunda olan kadınlarda da kendini göstermektedir.

Hamilelik ve menopoz gibi kadınlarda hormonal değişimlere sebep olan dönemler selülit artışını tetiklemektedir.

Selülit nasıl geçer?

Bilinenin aksine tek başına spor ve diyet uygulaması selülit oluşumunu engellemez ya da var olan selülitleri geçirmez. Alt yağ tabakasındaki dokunun azaltılması selülitlerin hafiflemesine yardımcı olur ancak her zaman %100 sonuç vermez. Bu nedenle selülite neden olan tüm faktörlerle aynı anda savaşılmalı ve uygun bir tedavi yönteminden destek alınmalıdır.

Emtone uygulaması kaç seans sürüyor?

Önerilen seans sayısı 4’tür. Emtone uygulamasında sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebilir. Ancak selülitin şiddetine bağlı olarak seans sayıları dermatoloji uzmanının muayenesine bağlı olarak belirlenir. Tedavi bölgesine bağlı olarak seanslar 12-20 dakika arasında sürmektedir.

Emtone Uygulamasının Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Sonuçlar, ilk seanstan itibaren birkaç ay içerisinde görülmeye başlar.

Emtone Vücudun Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vücudun selülit görülen tüm alanlarına, Emtone tedavisi uygulanabilir.

Emtone Güvenli Bir Tedavi Midir?

Emtone uygulaması, Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmış bir uygulamadır.

Emtone Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?

Emtone uygulamasında herhangi bir ağrı yada acı hissedilmektedir. İşlemden hemen sonra hasta günlük hayatına devam edebilmektedir.

Emtone Tedavisi Nasıl bir İşlemdir?

İşlem süresi 20 dakikadır. Emtone sosyal yaşamı etkilemeyen, ağrı ve acı hissettirmeyen konforlu bir uygulamadır. Emtone tedavi ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar vermeye başlar.

Emtone Kimlere Uygulanamaz?

Emtone tedavisi;

  • Hamilelere,
  • Emzirme dönemindeki kadınlara,
  • Kanser tedavisi gören hastalara
  • Uygulama yapılması planlanan bölgede platin bulunan hastalara

uygulanamaz.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp