Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Zaman içerisinde çeşitli faktörlerinde etkisiyle yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan problemlerden en çok etkilenen bölge hiç şüphesiz yüzümüzdür. Zaman, yaş alma, yer çekimi, genetik miras, yaşam şekli ve beslenme alışkanlıkları ve cilt sağlığını olumsuz etkileyen diğer çevresel faktörler yüz bölgesinde sarkma ve gevşemeye neden olabilir.

Değişen estetik algısı ile birlikte kullanılmaya başlanan ileri teknoloji uygulamalarıağrısız, konforlu, yan etkisi olmayanve yüksek kalıcılığı olan alternatif gençleşme seçeneklerinide beraberinde getirmiştir. Cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, kısa sürede, kalıcı ve cilt problemlerine etkili çözümler sunan ameliyatsız gençleşme uygulamaları, teknolojik imkanların estetik dünyasına sunduğu bir kolaylık olarakkabul görüyor.

Günümüzde estetik dünyasında birçok cilt gençleştirme tedavisi yer almaktadır. Bu tedavilerin birçoğu cildin yüzeysel tabakalarında etkilidir. Yüzeysel tabakalara etki sonucunda ciltte parlaklık, canlılık, ince kırışıklıkların azalması gibiolumlu etkiler alınabilmektedir. Ancak sıkılaşma ve gerginlik etkisi için daha derin tabakalara etki edecek, cildin alt katmanlarına nüfus edebilen bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Bu etkiyi gösterebilen ve en çok tercih edilen tedavi yöntemi Fokuslu Ultrason (Hi-fu) uygulamasıdır.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) nedir?

Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason Enerjisi anlamına gelen HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound), Ultracel ses dalgaları kullanılarak cilt altı dokularda kollajen üretimini tetikleyen ve bu sayede yüz, boyun ve dekolte bölgesinde sıkılaşma ve gerilme yaratan yenilikçi bir tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında güvenilirliği bilimsel çalışmalarla ispatlanmış en etkili ve başarılı yöntemlerden biri olan HIFU tedavisi enerji olarak ultrasonu, yani kulağımızın duyamayacağı kadar yüksek bir ses enerjisini kullanır.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) nasıl uygulanır?

Ultracel tarafından üretilen ses dalgaları, deri yüzeyine zarar vermeden, derinin alt katmanları, deri altı yağ ve SMAS (fasya dokusu) olarak isimlendirilen zarımsı kas katmanlarında istenilen derinlikteki hedeflere odaksal olarak yoğunlaştırılır ve ısı hasarı elde edilir.

Oluşan ısı hasarı ile SMAS ta gerginleşme, yağ dokuda inceltici etki ve deride yeniden yapılanan kollajen katmanı ile lifting etkisi yaparak daha gergin bir deri elde edilir.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) kimlere uygulanabilir?

Fokuslu Ultrason yaş skalasının olmadığı bir uygulamadır. Yüz, boyun ve dekoltebölgesindeki deriyi germek ve sıkılaştırmak isteyen herkese uygulanabilir. Genellikle 30 yaş ve üzeri kişiler tarafından tercih edilir.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinin uygulama alanları nelerdir?

HIFU tedavisinin ortak tedavi alanları şunlardır;

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinin uygulama alanları nelerdir?
 • Yüz hacmini küçültme, (Yanak dolgunluğunu azaltma, kare yüzden oval yüze geçiş için uygulanabiliyor.)
 • Yüz V hattında bozulma olan vakalar,
 • Çene bölgesinde gevşeme sarkma
 • Çene altı, gıdı bölgesinde gevşeklik sarkma,
 • Yanaklardaki sarkmayı düzeltme,
 • Üst göz kapağında sarkma kaş düşüklüğü olan vakalar,
 • Burun dudak (Nasolabial) katlantısını düzeltme,
 • Gözaltı torbalanmaları,
 • Göz çevresi kırışıklıkları,
 • Kaz ayağı kırışıklıkları,
 • Gevşek boyun kıvrımları,
 • Kalça, kol, bel ve karın bölgelerinde kilovermeye bağlı cilt sarkmalarının toparlanması,
 • Dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkma tedavilerinde kullanılır.

Ultracel® ile Cilt Gençleştirme Tedavisi Nasıl Yapılır?

HIFU uygulaması anestezi gerektirmez, ultrasound başlığın cilde değdirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Cilt gençleştirmede uygulanan diğer yöntemler cildin yüzeysel katmanının altına inemezler. HIFU teknolojisi ise cildin 3-4-4.5 mm altındaki derin katmanlarına ulaşabilmeyi mümkün kılmaktadır.

Yüz bölgesinde 3-4.5 mm menzilli başlıklar dışında,1.5-2 mm’lik başlıklarla özellikle göz ve dudak çevresindeki ince kırışıklıklar giderilir. Vücut için ise 6-9-11 ve 13 mm odaklı başlıklarla bölgesel sarkmalar giderilir. HIFU, istenilen derinlikteki noktalara ulaşarak, odaksal yoğunlaştırılmış ultrason etkisi ile cilt altı bağ dokularını ısıtır, deri altında toparlanma ve yeni kollajen doku oluşumunu tetikler.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinin uygulama süresi ne kadardır?

Uygulama süresi, işlemin gerçekleştirileceği bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 30 ila 40 dakika arasındadır.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) ağrılı bir tedavi yöntemi midir?

Ağrılı bir işlem değildir. Uygulama sırasında derin dokuda çok hafif bir ağrı veya duyulabilir. Uygulama sırasında deri yüzeyi etkilenmez, ciltte sadece geçici bir kızarıklık oluşur, bu nedenle günlük hayatı etkilemez. Kişiye, işlem sonrası 1 gün güneş ışınlarına maruz kalınmaması, yüz üstü yatılmaması, hamam veya sauna gibiaşırı sıcak ortamlardan sakınması önerilir.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinin sonuçları ne kadar sürede görülür?

İşlemin ardından yenilenme süreci başlar; ilk anda bile gözle görülür bir iyileşme fark edilir. Ancak etkinin tam anlamıyla görülmesi, deri altında hasarlaşmış olan dokunun iyileşmeye başlamasından sonra görülmektedir bu da yaklaşık 90 günlük bir zaman dilimini kapsamaktadır.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinde kalıcı sonuç için kaç seans gereklidir?

Fokuslu Ultrason hafif ile orta derecede cilt gevşekliğinde tek seans, ileri derece elastikiyet kaybı olan kişilere ise 3 ay arayla 2 seans olarak yapılmaktadır.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinin avantajları nelerdir?

 • Uygulamanın herhangi bir yan etkisi olmadığı için ciltte olumsuz bir reaksiyon veya hasar oluşmaz.
 • Uygulamanın ardından kişi işine günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebilir.
 • HIFU kollajen oluşumu tetiklediği için etkisi uzun sürelidir (12-18 ay devam eder).
 • Her mevsim uygulanabilir.
 • Herhangi bir cerrahi müdahale veya enjeksiyon gerekmeden yüz germe başarısı sağlar.
 • İşlem öncesi bir hazırlık ya da sonrası bir bakım gerekmez.
 • Ultrason enerjisi gerek tanı gerekse tedavi amacıyla yaklaşık 40 yıldır kullanılan bir yöntem olduğu için güvenilir bir uygulamadır.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisi kimlere uygulanmaz?

HIFU tedavisi;

 • Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu olan kişilere,
 • Hamile kadınlara,
 • Vücudunda metal stent bulunan kişilere,
 • Epilepsi ve diyabet hastalığı olanlara uygulanmamaktadır.

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinin fiyatı nedir?

Fokuslu Ultrason (Hi-fu) tedavisinin fiyatı işlemin yapılacağı bölgelere göre değişkenlik göstermektir. Fiyat hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişim formu, sosyal medya hesaplarımız üzerinden irtibata geçebilir ya da 0555 140 04 04 numaralı telefondan hasta temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

Hi- Fu Lineer nedir?

Hi-fu, fraksiyonel olarak yan yana 1.5 mm’lik uygulamalarla yapılan, tüm tedavi alanının değil yalnızca belirli bir alanın ısıtılmasıyla, bu bölgelerde yeni bir doku oluşmasını sağlayan bir ultrason işlemidir. Lineer Hi-fu ise, belirli bir alanın değil, bütün tedavi alanının ısıtılmasıyla daha düşük enerji ile daha kısa sürede, daha net bir sonuç elde edilmesini sağlayan bir tedavi seçeneğidir.

Lineer hi-fu uygulaması derin dokuya uygulandığında, iple yüz askılama tedavisine benzeyen bir gerilme elde etmek mümkün. Daha yüzeysel başlıklar kullanıldığında, deride sıkılaşma ve akne izleri gibi izlerin azaltılmasında lazer tedavileri ve iğneli radyofrekans tedavilerine ek bir alternatif seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Lazer kullanılamayan bazı vakalarda, özellikle melazma sorununda ek bir tedavi alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Lineer Hi-fu uygulamasında genellikle tek seans tedavi sonuç veriyor ancak gerekirse 3 ay sonunda yapılan değerlendirmede, dermatoloji uzmanı gerekli görürse ek seans uygulanabiliyor. Sonuçların tam kalıcılığı ise 2-3 ay aralığında ortaya çıkıyor.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp