Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Cilt gençleştirme uygulamaları arasında son dönemlerde oldukça tercih edilen lazer tedavileri, güvenilir, konforlu ve zamandan tasarruf sağlayan tedavi yöntemleriyle medikal estetik dünyasının vazgeçilmezi haline geldi. Lazer tedavileri arasında, cilt yenileme alanında en son teknoloji olan ve en çok tercih edilen fraksiyonel lazer uygulaması sivilce izi, yara izi, kırışıklık, yüz sarkması ve çatlak tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerden biridir.

Seans Sayısı 3-4
Operasyon Süresi 40 dakika
Sonuçların Kalıcılığı 2 yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süreci 1 hafta
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim 4 Mevsim

Fraksiyonel Lazer nedir?

Fraksiyonel lazer; yaşlanma karşıtı etki sağlamak, akne izlerini azaltmak, yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cilt yenilemek, periorbital (göz kenarı ve göz kapaklarındaki) kırışıkları düzeltmek, lekeleri (yaşlanmaya bağlı lekeler, melazma, güneş lekeleri, ciltteki renk değişiklikleri) gidermek amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel lazer derinin yalnızca uygulandığı bölümünde bilinçli ve kontrollü bir hasar yarattığı için, cilt yüzeyinin geri kalanı sağlıklı bir biçimde bırakılır. Böylece iyileşme süreci hızlanır ve tedavi sonrasında sosyal yaşam etkilenmez. Fraksiyonel lazer açık tenliler yanında en koyu tende dahi güvenle uygulanabilen bir lazer peeling yöntemidir. Sivilce, yara, yanık veya kesik izlerinin tedavisinde son yıllarda kullanılan en etkili çözümlerden biri olarak karşımıza çıkan fraksiyonel lazer neredeyse cilt problemlerinin tümünde etkili çözümler sunar.

Fraksiyonel lazer uygulamasının bu kadar tercih edilmesinin temel nedeni tedavi edici etkisinin yüksek, yan etkisinin ise az olmasıdır.

Fraksiyonel Lazer nasıl uygulanır?

Fraksiyonel lazer, ciltte olumlu etkiler yaratabilen, teknik özelliğinden dolayı daha derin tabakalara inebilen bir lazer türüdür. Fraksiyonel lazer, cilde küçük çaplı sütunlar halinde lazer ışığını göndererek deride kontrollü bir ısı hasarı yaratır. Bu küçük sütunlar halinde yaratılan hasar alanlarının etrafındaki deri alanları ise sağlam kalır. Isı hasarı görmüş alan, etraftaki sağlam deriden gelen hücrelerle hızla onarılır. Böylece iyileşme süreci hızlı ve sonuçlar daha kalıcıdır.

Fraksiyonel Lazer hangi sorunlarda uygulanır?

 • Kırışıklıklar ve genişlemiş gözenekler
 • Akne ve sivilce izleri
 • Deri yapısında düzensizlik ve gevşeklik
 • Cerrahi skarlar
 • Yara ve ameliyat izleri
 • Kesik ve yanık izleri
 • Hafif fotohasarlar
 • Göz çevresindeki yağ birikintileri
 • Küçük iyi huylu deri kitleleri

Fraksiyonel Lazer Kimlere Uygulanmaz?

 • Ciltte aktif enfeksiyon ve iltihabı olanlara,
 • Son 6 ay içinde sistemik izotretinoin kullanmış kişilere,
 • Hamile kişilere işlem uygulanmamaktadır.

Fraksiyonel Lazer tedavisi öncesinde nelere dikkat etmek gerekir?

Lazer tedavisinden önce uygulama yapılacak bölgenin temiz ve hijyenik olması önemlidir. Fraksiyonel lazer öncesinde cildin herhangi bir işlem görmemiş olması, tahriş olmaması gerekir. Konsültasyon sürecinde dermatoloji uzmanınız tarafından cildiniz muayene edilecek ve fraksiyonel lazer uygulaması için uygun olup olmadığına karar verilecektir.

Fraksiyonel Lazer uygulaması ne kadar sürer?

İşlem 20-60 dakika aralığında tamamlanır. Fakat işlemden sonra yaklaşık bir saat derinin yatıştırılması gerekmektedir. Yani hastanın, fraksiyonel lazer işlemi için ortalama iki saatlik bir zaman ayırması gerekmektedir.

Fraksiyonel Lazer uygulamasında acı hissedilir mi?

Fraksiyonel lazer işleminden önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında ve sonrasında da buz uygulanır. Bu sayede acı hissi azalır ve uygulama süreci hasta için konforlu bir hal alır.

Fraksiyonel Lazer tedavisi sosyal yaşamı etkiler mi?

İşlem 5-10 gün arası kızarıklık ve kabuklanma yapabilir. Ancak bu çok belirgin değildir. Kapatıcı kullanılarak iş ve sosyal hayata kolaylıkla dönülebilir.

Fraksiyonel Lazer tedavisinin sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Uygulamadan sonra deride hafif bir kızarıklık ve şişkinlik olabilir. Şişkinlik 24-48 saatte geriler. Kızarıklık da benzer bir süreçte solar. Kızarıklığı takiben 3-6 gün sonrasında deri soyulur. İlk elde edilen etki deride yumuşak, daha pürüzsüz bir görünümdür. Fakat asıl sonuç tekrarlanan seanslardan sonra 4-6 ay içerisinde oturur. Derinin kolajen üretimi için zamana ihtiyacı vardır.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp