Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Otuzlu yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme sürecinin de yavaşlamaya başlamasıyla birlikte, hem kadınları hem de erkekleri etkileyebilen göz altı sorunları başlar. Göz altı bölgesinde genellikle çukurlaşma ve morluk olarak kendini gösteren bu yapısal sorun, genetik kaynaklı olmanın yanı sıra, kötü beslenme, alkol ve sigara kullanımı, yetersiz uyku ve alerjik reaksiyonların bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir.

Göz çevresi ve göz kapaklarımız, yüz estetiğinde ve gözlerimizin daha iyi görünmesinde son derece önemli bir yere sahiptir. Göz çevresini ve bilhassa göz altlarını hedef alan bu çöküntüler ise bu bölgenin daha koyu, daha morumsu görünmesini neden olarak, kişinin yorgun, yaşlı ve üzgün bir ifade kazanmasına sebep olur. Bu sorunu gidermek, gözaltı çöküntü ve morluk problemlerinin çözümüne yönelik özel olarak geliştirilmiş yenilikçi ürünleri kullanmayı tercih ederiz. Bu uygulamaların başında ise Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu gelmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusunun başlıca uygulama alanları nelerdir?

  • Göz çevresine aydınlık ve sağlıklı görüntü kazandırılması,
  • Gözaltı derisinin yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleştirilmesi,
  • Gözaltı koyuluklarının, çizgilerin ve halkaların giderilmesi,
  • Gözaltı çukurunun doldurulması,
  • Göz çevresine canlılık ve parlaklık verilmesi

Gözaltı Işık Uygulaması Nedir?

Gözaltı Işık Uygulaması Nedir?

Gözaltı ışık dolgusunu diğer dolgu maddelerden ayıran en önemli özelliği içeriğidir.
Işık dolgusunda göz altı dokusuyla uyumlu kıvamda hazırlanması ve içeriğinde hyaluronik asite ek olarak koyulukların açılması ve cildi yeniden yapılandıran amino asitler, antioksidanlar, mineral ve vitaminlerin yer alması diğer dolgulardan ayıran özelliklerindendir. Güçlü nem tutma özelliği ile cildin yapı taşlarından olan hyaluronik asit, cildin nem ve elastikiyetini artırarak, kırışıklıkların azalmasını ve cildin canlanmasını sağlar. Hücre korunması için cilt dokusunu yeniden yapılandıran; 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hücrelerin uzun vadeli olarak yenilenmesine yardımcı olur.

Gözaltı ışık dolgusu, diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde yapılır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilir. İşlem, anestezik krem altında kanül kullanılarak yapılır. Gözaltı ışık dolgusunda iğne yerine kanül kullanması, uygulama bölgesinde morarma veya şişme riskini azaltarak, kişinin tedaviyi konforlu bir şekilde geçirmesini sağlar. Yaklaşık 15-20 dakika süren uygulama sonrasında kişi, şişlik, kızarıklık oluşmadan günlük hayata rahatlıkla devam edebilir. İşlem sonrası kısa süreli soğuk kompres yanında özel bir bakıma gerek kalmaz. İki gün başın biraz daha yukarıda tutulması, gece çift yastıkla yatma dışında özel bir önleme gerek yoktur.

Etki Süresi

Göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı 8-12 ay sürmektedir. İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkaran gözaltı ışık dolgusu için genellikle tek seans yeterli olur.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp