Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim
Tek seansta Hifu ile Değişimi Yakala!

Tek seansta gençleşmek mümkün mü? Ya da tek dokunuşla eskisinden daha güzel görünmek? Aslında estetik yaptırmaya karar verme sürecinde herkesin aklında beliren ilk soru seans sayısı ve sonuçların ortaya çıktığı süre. Bir çok estetik uygulaması birkaç seans sonrasında cilde etki etmeye başlıyor ve sonuçlar aradan belirli bir süre geçtikten sonra ortaya çıkıyor. İşlemden önceki durum ile sonraki görünüm arasındaki net farkı görebilmek için belirli bir süre geçmesi gerekiyor.

Ancak artık tüm bunları geride bırakan ve zamana meydan okuyan bir uygulama var. Tek seansta, hemen sonuç vermesi ile son zamanların gözdesi, fokuslu ultrason ya da bilinen adıyla Hifu tedavisi!

Cildimiz zaman içerisinde yaş almaya bağlı olarak çevresel faktörlerin de etkisiyle değişime uğruyor. Genellikle 30’lu yaşlarda kendini göstermeye başlayan belirtiler hızla ortaya çıkıyor ve zaman geçtikçe daha belirgin hale geliyor. Medikal estetik uygulamalarının bir çoğu bu belirtileri en aza indirmek amacını taşıyor ve her uygulama kendi içerisinde farklı bir probleme çözüm oluyor. Ancak her uygulama sonrasında kesin bir sonuç almak ne yazık ki mümkün olmuyor. Her hastanın cildi, yaşlanma belirtileri ve işlemlere gösterdiği reaksiyonlar farklı olduğu için doğru uygulamayı bulmak ve uygulamak dermatoloji uzmanlarının muayenesi sonucunda ortaya çıkıyor. Son dönemde estetik dünyasının gözdesi ve Doku Medical’ın en çok tercih edilen uygulaması hifu, tek seansta belirgin bir sonuç yaratarak ve hastaları yaşlanmanın etkilerinden kurtararak medikal estetik alanında büyük bir konfor sağlıyor.

Peki Hifu uygulaması neden bu kadar tercih ediliyor?

Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason Enerjisi anlamına gelen HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) temelde, Ultracel ses dalgaları kullanılarak cilt altı dokularda kollajen üretimini tetikleyen ve bu sayede yüz, boyun ve dekolte bölgesinde sıkılaşma ve gerilme yaratan yenilikçi bir tedavi yöntemidir. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında güvenilirliği bilimsel çalışmalarla ispatlanmış en etkili ve başarılı yöntemlerden biri olan HIFU uygulaması enerji olarak ultrasonu, yani kulağımızın duyamayacağı kadar yüksek bir ses enerjisini kullanır. Hi-fu tarafından üretilen ses dalgaları, deri yüzeyine zarar vermeden, derinin alt katmanları, deri altı yağ ve SMAS (fasya dokusu) olarak isimlendirilen zarımsı kas katmanlarında istenilen derinlikteki hedeflere odaksal olarak yoğunlaştırılır ve ısı hasarı elde edilir. Oluşan ısı hasarı ile SMAS ta gerginleşme, yağ dokuda inceltici etki ve deride yeniden yapılanan kollajen katmanı ile lifting etkisi yaparak daha gergin bir deri elde edilir.

Derinin alt tabakasında yaratılan bu ısı hasarı, cildin kendini yenilemek için kolajen üretmesine sebep olur ve cilt kendini doğal bir biçimde yenilemeye başlar. Hifu uygulamasının bu kadar yoğun tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de yaş skalasının olmadığı bir uygulama olmasıdır. Hifu, yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki deriyi germek ve sıkılaştırmak isteyen herkese uygulanabilir.

Hifu hangi durumlarda uygulanabilir?

 • Yüz hacmini küçültme, (Yanak dolgunluğunu azaltma, kare yüzden oval yüze geçiş için uygulanabiliyor.)
 • Yüz V hattında bozulma olan vakalar,
 • Çene bölgesinde gevşeme sarkma
 • Çene altı, gıdı bölgesinde gevşeklik sarkma,
 • Yanaklardaki sarkmayı düzeltme,
 • Üst göz kapağında sarkma kaş düşüklüğü olan vakalar,
 • Burun dudak (Nasolabial) katlantısını düzeltme,
 • Gözaltı torbalanmaları,
 • Göz çevresi kırışıklıkları,
 • Kaz ayağı kırışıklıkları,
 • Gevşek boyun kıvrımları,
 • Kalça, kol, bel ve karın bölgelerinde kilo vermeye bağlı cilt sarkmalarının toparlanması,
 • Dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkma tedavilerinde kullanılır.

Hifu uygulaması diğer medikal estetik tedavilerinden farklı olarak cildin alt katmanına nüfus eder. Cilt gençleştirmede uygulanan diğer yöntemler cildin yüzeysel katmanının altına inemezler. HIFU teknolojisi ise cildin 3-4-4.5 mm altındaki derin katmanlarına ulaşabilmeyi mümkün kılar. Böylece sadece üst tabaka değil alt tabaka da onarılır ve tedavinin sonuçları daha kalıcıdır. Hi-fu, istenilen derinlikteki noktalara ulaşarak, odaksal yoğunlaştırılmış ultrason etkisi ile cilt altı bağ dokularını ısıtır, deri altında toparlanma ve yeni kollajen doku oluşumunu tetikler. Hifu uygulamasının süresi, işlemin gerçekleştirileceği bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 30 ila 40 dakika arasındadır. Ağrılı bir işlem değildir, uygulama sırasında deri yüzeyi etkilenmediği için hasta rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir.

Peki hifu uygulamasının sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

İşlemin hemen ardından cildin yenilenme süreci başlar; ilk anda bile gözle görülür bir değişim fark edilir. Tek seansta gözle görülür bir fark yaratan Hifu uygulamasının herhangi bir yan etkisi olmadığı için ciltte olumsuz bir reaksiyon veya hasar oluşmaz. Uygulama tedavi süresinde ultrason enerjisini kullandığı ve bu yöntem yaklaşık 40 yıldır kullanılan bir yöntem olduğu için tamamen güvenilir bir uygulamadır.

Türkiye’de İlk Defa, Sadece Doku’da: Hifu Linear

Klasik Hi-fu uygulaması, fraksiyonel olarak yan yana 1.5 mm’lik uygulamalarla yapılan, tüm tedavi alanının değil yalnızca belirli bir alanın ısıtılmasıyla, bu bölgelerde yeni bir doku oluşmasını sağlayan bir ultrason işlemidir. Linear Hifu ise, belirli bir alanın değil, bütün tedavi alanının ısıtılmasıyla daha düşük enerji ile daha kısa sürede, daha net bir sonuç elde edilmesini sağlayan bir tedavi seçeneğidir. Linear hıfu uygulaması derin dokuya uygulandığında, iple yüz askılama tedavisine benzeyen bir gerilme elde edilir. Linear Hi-fu uygulamasında da klasik fokuslu ultrason tedavisinde olduğu gibi tek seansta sonuç alınır. Ve Türkiye’de sadece Doku Medical’da uygulanmaktadır.

Değişen estetik algısı ile birlikte kullanılmaya başlanan ileri teknoloji uygulamaları arasında en çok tercih edilen Hifu ağrısız, konforlu, yan etkisi olmayan ve yüksek kalıcılığı olan bi uygulamadır. Cerrahi operasyon olmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen hifu, kısa sürede, kalıcı ve cilt problemlerine etkili çözümler sunar ve teknolojik imkanların estetik dünyasına sunduğu bir kolaylık olarak kabul görür. Zamana meydan okuyan hifu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz sizi de Doku Medical’a bekleriz.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp