Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Son zamanlarda yaşanan Çekik Göz trendinin sebep olduğu, daha kalkık kaşlar ile elde edilen badem gözü görüntüsüne sahip olmak için artık bıçak altına girmeye gerek yok. İple Kaş Kaldırma estetiği; Cat Eyes Estetiği ya da Bella Eyes Estetiği olarak da bilinen estetik operasyonlara ameliyatsız ve acısız bir alternatif sunmakta. Minimal invaziv bir prosedür olan iple kaş askılama işlemi, kendi kendine çözülen iplerin deri altına yerleştirilerek kaşların ve gözlerin daha çekik olmasını sağlayan yeni nesil kaş kaldırma yöntemidir.

Tedavi Özeti

Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 30 dakika
Sonuçların Kalıcılığı 8-24 ay
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süreci 1 hafta
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Lokal Anestezi (Enjeksiyon)
Mevsim 4 Mevsim

İple Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kalkık kaşların ve çekik gözlerin yüzü daha dinamik ve çekici kıldığı düşünülmekte. İple Kaş Askılama ya da iple kaş kaldırma işlemi, kaşlarda ince fakat görünür bir "kaldırma (lifting)" etkisi oluşturmak için doğal iplerin kullanıldığı bir prosedür türüdür. Hastanın kaşlarının bir kısmı dikilerek askıya alınır. İple yüz askılama tedavisi içinde yer alan iple kaş askılama işlemi, derin kesiler oluşturmadan, uzun süreli kalıcılık sağlar. Kaş üzerinden küçük bir delik içinden geçirilen doğal ipler ile kaş istenilen pozisyonda asılabilir. Bu da, cildi hafifçe geri çekme ve dolayısıyla yüzü kaldırma ve sıkılaştırma etkisine sahiptir. Çekik Göz Estetiği seçenekleri arasında önde gelen iple kaş askılama, kaş düşüklüğü yaşayan insanlar için de idealdir.

Bü yöntemin başka bir artısı da, yaşlanmanın etkileri ile farklı bir şekilde mücadele etmesidir. Vücudun iyileştirici tepkisini (healing response) tetikleyen ipler; uygulanan bölgedeki kollajen dalgalarını da tetikler. Böylelikle aynı anda yüzdeki ince çizgiler de yok olmuş olur. Kolajenin yaşlanma sürecinde oynadığı hayati rol düşünüldüğünde, bu etki daha genç bir yüz için oldukça önemlidir.

Noninvaziv yüz gençleştirme yöntemleri arasında son zamanların trendi iple kaş kaldırma yöntemi oldukça kısa sürede sizi hayal ettiğiniz genç ve estetik görüntüye kavuşturmakta.

İple Kaş Askılama Tedavisi'nin Kolajen Tetikleyici Etkisi

Yaşlandıkça vücudumuz giderek daha az kolajen üretir ve bu da yaklaşık 70 yaşına kadar cilt kalınlığında % 80'lik bir azalmaya yol açar. Bu hacim ve güç kaybı, fazla cilt ve kırışıklık oluşumunda büyük bir faktördür. Cilt zayıfladıkça, artık altındaki dokuları yeterince destekleyemez, yani yerçekimi onu aşağı doğru çeker ve gerer. Cilt gevşekliği belirtileri hala hafifken cilde taze kolajen verilmesi hem gevşekliğin azaltılmasını sağlar, hem de daha cildi güçlendirerek sarkmanın ilerlemesine engel olur.

Bu zararsız ipler, cilt altında yavaş yavaş çözülürken geride sadece kaş kaldırma etkisi bırakmaz; aynı zamanda yeni kollajen, hyaluronik asit ve elastin üretimini de tetikler. İpler nereye yerleştirilirse, o bölgedeki cilt dokusu yenilenir. Sonuç, daha küçük gözenekli, daha pürüzsüz, daha parlak bir dokuya sahip sağlıklı görünen bir cilt.

İp Askı ile Badem Göz Etkisi

“Bella Eyes”, “Cat Eyes”, “Fox Eyes” olarak da anılan badem göz etkisini vermenin ameliyatsız yöntemi olan İple Kaş Askılama işlemi ile göz yapısında çekiklik ve buğulu bakış ifadesi sağlamak mümkün.

Badem göz estetiği lokal anestezi altında yapılan, cerrahi bir işlemdir. Cerrahi işlem uygulamak istemeyen hastalar için iple kaş kaldırma tedavisi, badem göz ameliyatına ameliyatsız ve acısız alternatif oluşturmakta. Hem de daha doğal sonuçlar ile.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı ile İple Kaş Askılama'nın Farkı Nedir?

Birçok hastanın, Endoskopik Kaş Kaldırma yerine, iple kaş kaldırma uygulamasını tercih etmesinin en büyük avantajı, iple kaldırma ile büyük ölçüde azaltılmış iyileşme süresidir. Öte yandan, Ameliyatsız Kaş Kaldırma işlemi daha kolay ve acısızdır. 30-60 dk. arasında süren iple kaş asma tekniği, genel anestezi yerine lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Böylece işlem sonunda hastalar hemen günlük hayatlarına geri dönebilirler.

İple yapılan kaş kaldırma işlemi noninvaziv olduğu için düşük risklidir. İplikle gerildikten sonra neredeyse hiç yara izi, ciddi morarma, kanama veya diğer komplikasyon riski yoktur.

İple kaş askılama, kırışıklıkları ve kaş çizgilerini gidermek aynı zamanda da sarkık kaşları düzeltmek için kaşları ve gözlerin üzerindeki kısmı kaldırmak ve sıkılaştırmak için kullanılan cerrahi olmayan bir Kaş Düşmesi Tedavisi'dir.

İple Kaş Kaldırma İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kaşları kaldıran bu ipleri zamanla çözülebilir. Ancak bu ipler çözüldüğünde bile, cilt üzerinde hala kaldırma ve yenileyici bir etkiye sahip olabilir. İşlemin sonucu cilt gevşekliğine ve dermatoloğun uzmanlığına bağlı olarak 1-3 yıl arasında sürebilir.

İple Kaş Kaldırma İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

İple kaş askılama işlemi 8-24 ay arasında sürmekle birlikte, kullanılan iplik türü ve cilt yapısına göre değişiklik gösterebilir.


Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp