Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Daha çok gençler tarafından kullanılan dövme özel cihazlar tarafından kalıcı ya da geçici boyarlın cilt üzerine işlenmesi dövme olarak bilinmektedir. Zamanla kişiler yaptırdıkları dövmeden sıkılabilir ya da sildirmek isteyebilir. Bu durumda lazerle dövme silme kullanılması gerekmektedir. Tatu ve dövme gibi renkli yapılan dövme gibi işlemlerden lazerle dövme silme yöntemi sayesinde kurtulabilirsiniz. Sıkıldığınız dövmelerden kurtulmak için kullanılan lazerle dövme sildirme işlemi cilt soyma çıkartma ve dövme çıkarma işlemlerinden oluşmaktadır.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Uygulanır? Genel Anestezi Gerekli midir?

Kalıcı dövmelerden kurtulmak için genelde kullanılan Q- switched YAG lazer tekniği kullanılır. Dövme silme tedavisinde pigmentlerin küçük parçalara Lazer ile yapılan lazerle dövme silme işleminde genelde siyah ve lacivert dövmelerin silinmesi daha basittir. Diğer renkte olan yeşil, pembe, mavi gibi renkler zor silinmektedir. İdeal olarak dövmesi kolaylıkla silinebilen kişiler açık tenli kişilerdir. Profesyonel yapılan dövmeler genelde 10 seans sonrası silinmektedir. Amatörce olanlar ise 4-6 seans sonrasında silinebilir. İşlem öncesi cildin anestezik kremlerle uyuşturulması sağlanır. Soğuk uygulaması yapılarak ağrının etkisi azaltılır.

Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Solaryumdan işlem öncesi kaçınmamız gerekir.
  • İlaç kullanıyorsanız doktorunuza bunu bildirmeniz gerekmektedir.
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa 3 gün öncesinden kullanmayı bırakmalısınız.
  • Lazer silmede uygulanacak lazerle dövme silme tedavisi sonrasında ılık ya da sıcak banyo yapmak sakıncalı olur.
  • İkinci günde ise uygulanan bölgenin temizliğini yapabilirsiniz.
  • Deniz ve havuz 5 gün boyunca yasaktır.
  • Lazer uygulamasında olan güneşten sakınmak buradaki tedavi içinde geçerlidir.

Lazerle Dövme Silme Sonrası Nasıl Geçer, Ağrılı mıdır? Özel Bir Kıyafet Gerektirir mi?

Genelde ağrı olmaktadır. İşlem sonrası bazı anestezik krem ve ilaçların kullanılması ile ağrının azalması sağlanır. Özel bir kıyafete gerek bulunmaz ancak dövme sildirirken rahat ve bol kıyafetler giyilmesinde fayda bulunmaktadır.

Lazerle Dövme Silme Hastanede Yatmayı Gerektirir mi?

Ayakta yapılabilen tedavide lazerle dövme silme sonrası kişi yarım saat ile 1 saat içinde işlemini bitirip normal hayatına dönmektedir. Ancak ilk zamanlar güneş ve sıcak banyo gibi etkenlerden kendinizi korumanız önerilmektedir.

Lazerle Dövme Silme Sosyal Yaşama Ne Zaman Dönülür?

Dövme silme işlemi 30 dakika ila 60 dakika arasında değişmektedir. Kişi hayatına işlem sonrası dönebilir.

Lazerle Dövme Silme Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Genelde işlem sonrası yara olmaktadır. Daha sonra kabuklanan yara soyulmamalıdır. 15 gün içinde kabuklanma geçmeye başlayacaktır. Dövme silme işlemi ile bir kısmı silinmiş olacaktır. Bekleyen dövme daha kısa bir süre içinde çıkar. Kişilerin dövmesi farklılık gösterebilir. Çıkmayan bölgeye tekrar lazer uygulanmaktadır. Aynı bölgeye uygulama için biraz süre geçmelidir. Bu süre 2 aya kadar çıkabilir.

Lazerle Dövme Silme Tedavisi Tekniği Nedir Ve Neler Yapılır?

Her dövme farklı olmaktadır. Profesyonel dövmeler derinin altında olan dövmelerdir bunlar lazer yöntemi ile girilerek renkler kendini lazer ışını sayesinde yok etmekte ve kaybetmektedir. En etkin sonuç olarak kalıcı dövmeleri silmek lazer yöntemi ile silmek mümkündür. Deride fazla verilmiş pigmentler zor temizlenmektedir. Bazı dövmeler profesyonelce yapıldığı için temizlenmeleri güç olur.

Lazerle Dövme Silme Süresi Ve Sonraki Süreç Nasıldır?

Lazerle Dövme Silme Süresi Ve Sonraki Süreç Nasıldır?

Dövmelerin temizlenmesi için lazerle dövme silme işleminden sonra ciltte su toplaması ve kanamalar görülebilir. Bu durum 7-14 günde iyileşme gösterecektir. Uygulama yapılan bölgede yara ve kabuklanma olduğunda bunları soymamanız ve ellememeniz gerekmektedir. Doktorunuzun önerilerini dinlemeniz oldukça önemlidir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp