Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim


Özellikle yüz ve bacaklarda damarların genişlemesi sorunu olarak ortaya çıkan varis kılcal damar rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Kırmızı bir görünüme neden olan kılcal damarlar son derece rahatsız eden bir görünüme neden olmaktadır. Sağlık açısından ve estetik görünümde hoş olmadığından dolayı tedavi edilmesi gerekmektedir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Uygulanır? Genel Anestezi Gerekli Midir?

Lazerle Temizlenebilir Kılcal Damarlar

Lazer sayesinde birçok tedavi yapılmaktadır. Bu tedavilerden biri lazerle kılcal damar tedavisidir. Yüz ve vücudun birçok yerinde ortaya çıkan kılcal damar sorunları lazer ile tedavi edilmektedir. Uygulamadan sonra kişi evine dönebilir. Anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Tedavide bazı damarlar hemen kaybolurken kimisi renginin koyulaşması sonucu 4-8 hafta içinde kaybolmaktadır. Uygulama sonunda bazı kremlerin kullanılması ile oluşan hasarın rahatlamasını sağlayan kremler ile cilt rahatlatılmaktadır. İşlem sonrasında güneşten cildinizi korumanız tavsiye edilir. Genelde lazerle kılcal damar tedavisi için 1-2 seans yeterli olur. Tedavinin süresi ve seansları varisin durumuna göre değişim göstermektedir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tedaviden sonra güneş ışığına çıkmanız önerilmez Ciltte soyulmalar görülebilir. Bunun için koruyucu kremlerin kullanılması cildiniz için önemlidir. Çok sıcak duştan tedavi sonrası kaçınmak gerekir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Dönem Nasıl Geçer, Ağrılımıdır Özel Bir Kıyafet Gerektirir mi?

Kılcal damar varis tedavisinde işlem sırasında hissedilecek şekilde acı duyulmaktadır. Ağrı az olan durumlarda anestezik kremler kullanılmaktadır. Tedaviden sonra ciltte kızarıklık ve kabuklanma görülebilir. Tedaviden sonra solaryum önerilmemektedir.

Birkaç hafta güneş ışığı ve solaryuma maruz kalınmamalı güneş kremleri kullanarak cildinizi zararlı etkenlerden korumanız gerekmektedir.

Sıcak suyla banyo yapmak işlem sonrasında uygun olmaz.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Hastanede Yatmayı Gerektirir mi?

Bazı tedaviler daha ağır olduğu için hastanede 1 gün kalmak gerekebilir. Hastaya göre doktorunuz tedaviyi uzatabilir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sosyal Yaşama Ne Zaman Dönülür?

Tedavinin sosyal yaşama engeli yoktur işlemden sonra evinize dönebilirsiniz.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Bacaklardaki varislerin tedavisi yapıldıktan sonra uzun süre seansların süresi 3-6 ay arasında değişmektedir. Bu arada damarlar yavaş yavaş iyileşmeye başlar. Gerektiğinde seans süreleri uzatılabilir. Son seansı bekleyerek etkilerini görüp lazerle kılcal damar tedavisi seanslarını uzatmak doktorun kararına göre ve hastanın durumuna göre değerlenecektir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Tekniği Nedir Ve Neler Yapılır?

Kılcal damar genişlemesi olarak bilinen varis genelde kilolu bayanlarda alkol kullanımı ve bazı hastalıklardan dolayı ortaya çıkabilir. Gebelik sonrasında da yaşanan varisler çirkin görünüme neden olduklarından birçok kadın etek giymekten çekinir. Küçük varislerin yanında daha büyük çapta olan varisler Dopler tekniği ile USG sonucunda cerrahi işlemle çıkartılmaktadır. Daha ufak çapta olan 2-3 mm çaplarındaki kılcal damarlar için damardan ilaç enjekte edilerek kısa sürede vücut tarafından yok edilmektedir.

Tedavi sonrası lazerle kılcal damar tedavisi uygulaması yapılan bölgeye bandaj uygulaması yapılmaktadır. Bazı tedavi şekillerinde seanslar tekrarlanmaktadır. Sklerotrapi olarak bilinen tedavi bunlardan biridir. Tedaviden sonra varis çoraplarının giyilmesi gereklidir. Yan etkileri son derece az bir tedavidir. İlaçların kullanılmasına bağlı olarak damarın dışına taşması ciltte renk değişimi yaratabilir. Tedavi esnasında şişlik ve morluklar görülebilir ancak bunlar kısa zamanda kaybolacaktır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Süresi Ve Sonraki Süreç Nasıldır?

Kılcal damar tedavisinde tedavi sırasında ağrılar görülebilir. Doktorunuz tedavi sürecinde varis çoraplarının giyilmesini önermektedir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp