Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Vücudumuzda kanımızı taşıyan kan damarları ve dokular arası sıvıyı ve proteinleri taşıyan lenf damarları vardır. Her iki sistem dokularımızın beslenmesi ile ilgili taşıyıcı görevi görür. Lenf damarları da vücudumuzu bir ağ gibi sarar ve kan damarların gittiği her yere gider.

Lenf sistemimiz sadece dokular arası sıvıyı taşımaz, aynı zamanda vücudumuza giren yabancı organizmaları da bağışıklık sistemimizin merkezlerine taşır.

Ayrıca sindirim sistemimizde emilen yağ ve yağda eriyen vitaminlerin taşınmasında baş roldedir.

Lenf Drenaj Ödem Tedavisinin Etkileri Nelerdir ?

Lenfatik drenaj masajı ;

- Lenf ve kan dolaşımını düzene sokar,
- Dokulara besinlerin daha kolay ulaşmasını,
- Dokulardan toksinlerin daha hızlı uzaklaştırılmasını sağlar.

Lenf Drenaj Masajının metabolizmayı hızlandırmaya etkisi kilo verme sürecini hızlandırmakla birlikte, son derece keyifli ve dinlendiricidir. Selülit ve kilo problemlerinde kan ve lenf dolaşımı yavaşlar; vücudumuzda ödem ve metabolik artıklar birikir.

Bu nedenle zayıflama ve selülite yönelik tedavilerde lenfatik drenaj sistemlerinin kullanılması etkinliği arttırır.
Bölgesel yağ aldırma ameliyatları sonrasında oluşan ödemi, yoğun egzersiz sonrası oluşan ödem veya menopoz yada menstrual dönemlerde vücutta oluşan şişliklerin tedavisine yönelik de kullanılır.

Uygulanacak bölge ve ödemin şiddetine göre haftada 2 veya 3 seans olacak şekilde 10-20 seans gerekebilir. Seans süresi ortalama 30 dk sürer. İşlem gayet konforludur.
Hatta işlem sonrasında masaj yapılmış gibi rahatlama hissi yaşanır.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp