Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Diyet, egzersiz ve spor her zaman istediğiniz sonuçları getirmeyebilir. Belirli bölgelerdeki yağlanma problemlerinin giderilmesi ve bölgesel incelme için bazen medikal estetikten ve ileri teknolojiden yardım almak gerekebilir. Bölgesel incelme alanında bir çok tedavi seçeneği bulunsa da doğru uygulamayı bulmak için detaylı bir araştırma yapmanız ve probleminize en doğru uygulamayı tercih etmeniz gerekmektedir. Bu uygulamalar arasında son zamanlarda öne çıkan ve etkinliği kanıtlanmış Lipocel tedavisiyle tek seansta1 beden incelmek mümkün.

Lipocel (Cool Sonic) Nedir?

Son zamanların estetik trendlerinden biri olan Cool Sonic zayıflama metodu Lipocel, yüksek yoğunluktaki ultrason tekniğinin kullanılması ile uygulanmakta olan bir zayıflatma tekniğidir. Bu soğutma odaklı ultrason tekniği yaklaşık 30 dakika süren seansta 1 beden incelme sağlıyor.

Cerrahi işlem yapılmadan uygulanan Lipocel uygulaması, yüksek yoğunlukla enerji ile deri altındaki yağ dokusunda etki eder ve bu dokuları parçalayarak yok eder. Temelde doğrudan yağ dokusunu hedef alan sayılı tedavi yöntemlerinden biridir.

Lipocel (Cool Sonic) Uygulaması

Vücuttaki yağ hücrelerini ultrason enerjisi yöntemi ile yok eden Lipocel uygulaması bedensel incelme sağlanamayan egzersizlerin işe yaramadığı bölgelerdeki yağların parçalanmasına yardımcı olur. Oldukça güvenilir bir yöntem olan bu tedavi günümüzde bölgesel incelme alanında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak ilgi görmektedir.

 1. Lipocel yöntemi için uygun olup olmadığınız dermatolog bir doktor ile değerlendirilir.
 2. Öncelikle vücut kitle indeksinizin uygun olup olmadığına bakılması gerekir.
 3. Çok aşırı kilosu olan kişilerde uygulanmaz. Bölgesel yağlarından şikayetçi olan kişiler için lipocel uygundur.
 4. Tekniğin uygulanması için kişinin yağ kalınlığının 1 cm olmasına dikkat edilir.

Lipocel Uygulama Alanları

 • Karın
 • Bel bölgesi
 • Basenler
 • Kol
 • Deri altında en az 1 cm kalınlıkta yağ bulunan diğer bölgeler.

Lipocel kimlere uygulanamaz?

 • Vücut Kitle indeksi %30 üzerinde kişiler
 • Hamileler, hamile olma ihtimali olanlar,
 • kan sulandırıcı kullananlar,
 • kilo verme nedeni ile gevşek dokuya sahip olan kişiler
 • yanık ve yara izleri olanlar bu uygulamayı yaptıramazlar.

Lipocel (Cool Sonic) Uygulaması Sonrası Sosyal Yaşam

Lipocel uygulaması hiçbir şekilde sosyal hayatınızı etkilemez, konforlu ve ağrısız bir uygulamadır. Uygulama sonrası hasta günlük işlerini aksatmadan yapabilir.

Lipocel (Cool Sonic) Tedavisi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Lipocel uygulaması sonrasında bir hafta içerisinde deri altında yok edilen yağ hücrelerinin atıkları temizlenemeye başlar. İlk düzelmeler 2-3'ncü haftada görülür. Net düzelme ise bir ila üç ay içerisinde oturur. Genellikle bir ay sonrasında yapılan kontrol muayenesi sonrasında gerekirse ikinci bir seans uygulanabilir.

Lipocel (Cool Sonic) Uygulamasından Sonraki Süreç Nasıldır?

Tedaviden sonra uygulama yapılan yerde geçici şişlik ve kızarıklık görülebilir. Dermatoloji Uzmanı tarafından tedaviden sonra bazı egzersizlerin yapılması istenebilir. Egzersizlerle tedaviden daha olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Şişliklerin ardından bir süre sonra daha belirgin bir şekilde etkilerini görmeniz mümkündür. Kilo vermek isteyenlerin bu yöntem sayesinde kısa bir sürede bir beden inceldiği görülmektedir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp