Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim


Yaza girileceği zamanlarda özellikle bayanlar kilo verme telaşına düşerler. Genelde hızlı kilo verme çabası içinde olan bayan ya da erkek birçok sağlık sorununa da davetiye çıkarırlar. Günümüzde daha kolay tekniklerle kısa sürede kilo verilebilir ve incelebilirsiniz.

Son zamanların en trendlerinden biri olan Cool Sonic zayıflama metodu lipocel tekniği ile 1 beden incelerek istediğiniz fiziğe kavuşabilirsiniz. Bir seans süresi olan 30 dakikalık işlemle tek seans ile yağlarınızdan kurtulmanız mümkün. Artık Türkiye de kullanılabilen teknik sayesinde soğutmalı sistem olan lipocel tekniği istediğiniz gibi forma girmenizde etkili olur.

Yüksek yoğunluktaki ultrason tekniğinin kullanılması ile uygulanmakta olan bir zayıflatma tekniğidir.

Lipocel (Cool Sonic) Uygulanması

Cerrahi işlem yapılmadan uygulanan ultrason yöntemi ile yüksek yoğunlukla enerji ile deri altında olan yağ dokuları yok edilir. Temelde doğrudan yağ dokusunu yok eden bir tekniktir.

Lipocel (Cool Sonic)Yaptırmadan Önce Yapılacaklar

  1. Lipocel yöntemi için uygun olup olmadığınız dermatolog bir doktor ile değerlendirilir.
  2. Öncelikle vücut kitle indeksinizin uygun olup olmadığına bakılması gerekir.
  3. Çok aşırı kilosu olan kişilerde uygulanmaz. Bölgesel yağlarından şikayetçi olan kişiler için lipocel uygundur.
  4. Tekniğin uygulanması için kişinin yağ kalınlığının 1 cm olmasına dikkat edilir.

Tekniğe uygun olmayan kişiler:

  • Vücut Kitle indeksi %30 üzerinde kişiler
  • Hamileler, hamile olma ihtimali olanlar,
  • kan sulandırıcı kullananlar,
  • kilo verme nedeni ile gevşek dokuya sahip olan kişiler
  • yanık ve yara izleri olanlar,

bu uygulamayı yaptıramazlar.

Lipocel (Cool Sonic) Sonrası Durum

İşlem oldukça basit ve ağrısız bir teknik olduğu için hastanede kalmanıza gerek yoktur. Lipocel tek seansla yapılan basit bir tekniktir.

Lipocel (Cool Sonic)Sonrası Sosyal Yaşam

Lipocel tekniği hiçbir şekilde hayatınızı etkilememektedir.

Lipocel yöntemi hayatınızı asla kısıtlamayacak bir işlemden oluşmaktadır. Kısa süreli seanslar sonrası hasta günlük işlerini aksatmadan yapabilir ve evine işlem sonrası dönebilir.

Lipocel (Cool Sonic) Tedavisi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Tedaviden ilk 3 ay sonra etkilerini görebileceğiniz lipocel yöntemi sonrasında da kontrol edilerek kalıcılığı sağlanmaya devam edilir.

Lipocel (Cool Sonic) Tedavisi Tekniği

Vücuttaki yağ hücrelerini ultrason enerji yöntemi ile yok edilme yöntemi olarak kullanılan lipocel ile vücuda temas etmeden uygulanan yöntem ile 1 cm incelme sağlar. Bedensel incelme sağlanamayan egzersizlerin işe yaramadığı bölgelerdeki yağlar lipocel yöntemi ile yok edilmektedir. Oldukça güvenilir bir yöntem olan işlem günümüzde oldukça tercih edilen yöntemlerden biri olarak ilgi görmektedir.

Bölgesel yağlanma sonucu oluşan çıkıntılı alanlarda deri altında 13 mm derinliğe odaklanan HIFU cihazı olan Lipocel yağ dokusunda odaklandığı alanda ısı hasarıyla istenmeyen yağ hücrelerinin yok olmasını sağlar.

Lipocel (Cool Sonic)Tekniği Süresi Ve Sonraki Süreç Nasıldır?

Tedaviden sonra uygulama yapılan yerde geçici şişlik ve kızarıklık görülebilir. Tedaviden sonra bazı egzersizlerin yapılması istenebilir. Egzersizlerle tedaviden daha olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Şişliklerin ardından bir süre sonra daha belirgin bir şekilde etkilerini görmeniz mümkündür. Kilo vermek isteyenlerin bu yöntem sayesinde kısa bir şekilde beden olarak inceldiği görülmektedir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp