Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Mevsim değişiklikleri, yetersiz su alımı, doğru beslenmeme, düzensiz uyku ve güneş ışınlarına maruz kalınması, cildin kurumasına, matlaşmasına ve kırışmasına neden olur.

Yaş, çevresel etkenler ve mevsim değişiklikleri yüzünden nemini kaybeden cilt zamanla kurur ve buna bağlı olarak ciltte hacimsel kayıplar meydana gelir. Hacim kaybı ile beraber derinin içerdiği hyaluronik asit miktarı da azalır. Bu da kırışıklık oluşumuna neden olur.

Günümüzde, geliştirilen birçok yenilik sayesinde cilt kalitesini artırmak ve cilde nem takviyesi sağlamak mümkün hale gelmiştir. Bu uygulamaların en etkili olanlarından bir tanesi de Nem Aşısıdır.

Nem aşısı

Nem aşısı nedir ve içeriğinde ne bulunur?

Cildin kaybetmiş olduğu nemin yerine konulmasında etkili olan Nem Aşısı, içerisinde suyu tutucu özelliği olan hyaluronik asit ve yağ asitleri içeren özel formülü ile cildi yumuşatır, gerginliği azaltır ve ipeksi bir canlılık katar. Cildin su desteğini sağlayacak saf hyalüronik asit içeren nem aşısı ile tek seansta 9 aya varan nemlenme etkisi elde edilebilir.

Nem aşısının faydaları nelerdir?

Nem kaybı yüzünden esnekliğini yitiren cilt kuruyarak matlaşır, çatlak ve kırışıklık oluşumuna sebebiyet vererek başa çıkılması gereken bir sorun haline dönüşür. Nem aşısı uygulayarak cildin tekrar eski canlılığına ve doğal rengine kavuşması sağlanır.. Nem aşısı özel formülü sayesinde, cildin nem kaybını önlemek adına gerekli olan sistemi onarır. Böylece ipeksi bir görünüm ve nemli bir cilde sahip olunur.

Nem aşısı nasıl uygulanır?

İşlemin gerçekleştirileceği bölgeye uygulanan lokal anestezi sonrasında cilt dokusuna çok ince iğneler yardımıyla küçük aralıklarla hyaluronik asit enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık olarak 15-20 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklar ve minik kabarıklıklar oluşabilir ama kısa bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Hasta işlemden sonra normal hayatına dönebilmektedir.

Nem aşısının etkisi ne kadar sürer?

Kişi, cildinin nemlendiğini, ışıldadığını ve canlandığını uygulamadan hemen sonra fark edebilir. Cilt yapısına göre değişkenlik gösterse de, ortalama 9 ay ila 1 yıl kadar etkisi sürer. Bu sürenin sonunda nem aşısı uygulaması tekrarlanmalıdır. Tek seans olan bu yöntem sayesinde cildin nem ihtiyacı sağlanır.

Nem aşısından sonuç olarak neler bekleyebiliriz?

Tek seansta yapılan bu aşı ile yüzeydeki kırışıklıklarda ciddi oranda azalma, cilt nem dengesi ve canlılığında artış, ciltteki kuruluğun ve sarkmaların giderilmesi veya nemin ve esnekliğin artması sağlanabilmektedir.

Nem aşısı nerelerde uygulanır?

Bu işlem boyun, yüz, ağız çevresi, alın, iki kaşın arası, göz çevresi, el üzeri ve dekolte bölgesi üzerinde uygulanabilir.

Nem aşısı herkese yapılabilir mi?

Yirmi yaşından büyük bireylere ve her cilt yapısına uygulanabilir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp