Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim


Jennifer Lopez, Beyonce, Sophia Loren; feminen görünümleri ile herkesin hayran olduğu kadınlardır. Onların bu kadar dikkat çekmelerinin belki de en önemli sebebi ince belleri ve geniş kalçalarının yarattığı kum saati şeklindeki görünümleri…

“Plastik cerrahi” terimini duyduğumuzda, pek çoğumuzun aklına; burun estetiği, göğüs büyütme ya da karın germe ameliyatları gelir. Peki, kalçalarınızın ameliyat masasında daha güzel olabileceğini düşünmüş müydünüz?

Uzun yıllardan bu yana var olan göğüs büyütme ameliyatlarının dışında; kum saati görünümü elde etmek için popo ve kalça bölgesindeki vücut kontörünü değiştirmek için uygulanan prosedürler de bulunmaktadır.

Hep hayalini kurduğunuz bedene sahip olmak için ideal bir yöntem olan popo estetiği uygulamaları, kalça görünümünüzü daha kıvrımlı göstermekte ve içinde daha iyi hissedeceğiniz bir vücuda sahip olmanızı sağlamaktadır.

Kalça Silikonları

Yakın bir geçmişte geliştirilen plastik cerrahi teknikleri, estetik olarak kalça genişletme olanağı sunmaktadır. Popo estetiği ameliyatlarında geleneksel uygulamalar yumuşak dokuya odaklanmakta ve yağ transferi yöntemini kullanmaktadır.

Popo estetiğinde tercih edilen bir yöntemlerden diğeri de silikon popo protezleri ile gerçekleştirilen estetik ameliyatlardır. Bu ameliyatlarda, genellikle meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezlerin benzerleri kullanılmaktadır. Bu da, kalçada daha doğal bir görünüm ve daha doğal bir his yaratmaktadır.

Silikon İle Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalçaların daha şekilli ve daha geniş görünmesi için gerçekleştirilen bu işlem, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında doktorunuz; protezin popo kasının altında kalıcı olarak kalmasını sağlamak için, silikonun yerleştirileceği kalça bölgesine yakın bir noktada bir kesi yapmaktadır.

Uygulama yapılırken, doğal bir görünüm yaratılması için, diğer kalçada da aynı uygulama gerekebilir. Silikonlar, kalça bölgesinde daha düzgün bir görünüm oluşturmak için bazen derinin altına yerleştirilmektedir.

Popo estetiği uygulamaları ile ilişkili bazı risk ve uzun bir iyileşme süresi olmasına rağmen, iyileşme süreci benzer silikon uygulamalarından daha az zorlayıcıdır. Bunun nedeni, kalça bölgesinde daha az sinirin bulunmasıdır.

Ayrıca, silikonlar genellikle dokuya özellikle derinlemesine yerleştirilmez. Bu nedenle, potansiyel komplikasyonların ortaya çıkma riski daha azdır. Bununla birlikte, popo estetiği sonrasında, özellikle ilk 1-2 aylık süreçte özel koruyucu giysiler giyilmesi ve zorlayıcı egzersizlerden kaçınılması önerilmektedir.

Popo Estetiğinde Yağ Enjeksiyonu

Popo estetiğinde tercih edilen estetik uygulamalardan biri de, yağ enjeksiyonlarıdır. Bu işlem sırasında, bel bölgesinden liposuction ile alınan yağ süzülerek saflaştırılır; ideal bir kalça görünümü oluşturmak için kalçanın dış bölgesine enjekte edilir Bu yöntem, yağ grefti olarak da adlandırılmaktadır. Popo estetiğinde yeterli miktarlarda yapılan yağ enjekiyonlarıyla hemen hemen bir Brezilyalı kadına benzer bir kalça görünümü elde etmek mümkündür.

Yağ transferi ile yapılan popo estetiği uygulamaları, vücudunda yağ oranı düşük olan hastalar için tavsiye edilmez çünkü bu uygulamayı yapabilmek için hastanın karın bölgesi, kalçalar ve bacak çevresi gibi alanlarda yeterli miktarda yağ olması gereklidir ki bu yağ alınıp popo bölgesine dolgunluk versin. Diğer yandan, popo estetiğinde kullanılmak üzere yağ grefti alınması vücudun diğer bölgelerinde bulunan yağları azaltarak daha ince bir vücut görünümüne sahip olmak isteyenler için de ek fayda sağlamaktadır.

  • Yağ transferi işleminde herhangi bir kesi yapılmadığından, silikon uygulamalarına göre daha az risk taşımaktadır. Çok fazla miktardaki yağ enjeksiyonlarında risk faktörü artacaktır.
  • Bu uygulamalarda tam iyileşme süresi, 6-8 hafta arasında değişiklik göstermektedir.
  • İşlem sonrası ilk günlerde, otururken ve ayakta dururken, aceleci davranmayın ve hızlı hareket etmeyin. Gerekirse, birinden yardım isteyin.
  • Sentetik materyallerin kalçalara veya kalçalara enjekte edilmesinin tehlikeli reaksiyonlara ve kötü sonuçlara neden olabilir! Bunu kanıtlayan birçok bilimsel makaleler vardır.
  • Kalça dolgusunda kolajen gibi bir maddenin kullanılması, prosedürün düzenli olarak tekrarlanmasını gerektirdiğinden, son derece maliyetli olacaktır.
  • Popo estetiğinde yağ transferi uygulamasını tercih edecekseniz, enjeksiyon sırasında vücutta yeterli miktarda kendi öz yağınız olduğuna emin olmalısınız.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp