Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Günümüzdeki teknolojik gelişmelerle birlikte estetik dünyasında var olan operasyonlara alternatif uygulama seçenekleri eklenmeye başladı. Yaş alma, çevresel faktörler, genetik miras, yaşam şekli ve beslenme alışkanlıkları gibi bir çok unsura bağlı olarak zaman içerisinde karşımıza çıkan cilt problemlerine, bu alternatif seçeneklerle yeni çözümler üretildi. Tarih boyunca değişen güzellik algısına uyum sağlayan estetik cerrahi operasyonların yerini, ameliyatsız gençleşme uygulamaları aldı. Yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemlerini ortadan kaldırmanın en kalıcı yolu derinin alt katmanlarındaki kollajeni harekete geçirmektir. Bu harekete geçirme işlemi için ileri teknoloji uygulamaları ağrısız, konforlu, yan etkisi olmayan ve yüksek kalıcılığı olan alternatif seçenekleri beraberinde getirmiştir.

Tedavi Özeti

Seans Sayısı 4
Operasyon Süresi 45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 2 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süreci Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim 4 Mevsim

Ameliyatsız gençleşme uygulamaları güzelleşirken sosyal hayatından kopmak istemeyen kişilerin sıkça tercih ettiği işlemler arasında yer alıyor. Bu işlemler cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, kısa sürede, kalıcı ve cilt problemlerine etkili çözümler sunan ameliyatsız gençleşme uygulamaları, teknolojik imkanların estetik dünyasına sunduğu bir kolaylık olarak kabul görüyor. Bir kaç yıl öncesine kadar anestezi gerektiren cerrahi operasyonlar tercih edilirken günümüzde bu operasyonların yerini ileri teknolojinin sunduğu ameliyatsız gençleşme uygulamaları alıyor.

Ameliyatsız gençleştirme teknolojileri arasında en çok tercih edilen işlemlerden biri olarak karşımıza çıkan Saten Yüz Germe ve Saten Vücut Germe uygulamaları cerrahi operasyona gerek olmadan cilt problemlerinden kurtulmanızı sağlıyor.

Saten Yüz Germe Nedir ?

Ameliyatsız gençleşme uygulamaları arasında dikkat çeken saten yüz germe, lokal anestezi gerektirmeden kollajeni ve elastini cildin tüm katmanlarında homojen şekilde uyaran bir uygulamadır.

Saten Yüz Germe işleminde kullanılan FDA onaylı BTL Exilis Elite sisteminin en önemli özelliği iki farklı teknolojiyi bir arada ve güçlü bir şekilde sunmasıdır.

Bu sistemde ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte bağ dokusuna gönderilir. Bağ dokusu derinden yüzeye kadar ısınır ve kolajen üretimi tetiklenir. Bunun yanı sıra cildin esnekliğini sağlayan elastin lifleri de sıkılaştırılır.

Saten Yüz GermeNasıl Uygulanır ?

BTL Exilis Elite cihazının ultrason dalgaları cilde uygulandığında; ses dalgalarının mekanik etkisi ve oluşturdukları ısı etkisiyle, bağ dokumuzu oluşturan kollajen sentezini uyarır ve cildimizin esnekliğini sağlayan elastin lifleri sıkılaşır. Radyofrekans enerjisi cilde uygulandığında; yaşlanma sürecinde kollajen dokumuzun arasında oluşan bağları ısı yoluyla kırar ve bu yolla kollajen dokumuzun çok daha sıkı bir yapı kazanmasını sağlar. Sıkılaşan kollajen sayesinde deri, daha sıkı, canlı, genç ve dinamik bir görünüme kavuşur.

Saten Yüz Germe'nin diğer uygulamalardan farkı nedir ?

Ultrason dalgaları ve radyofrekans enerjisi genel olarak ayrı ayrı cihazlarda kullanılmaktadır. Saten yüz germe, ultrason dalgalarını ve radyofrekans enerjisini aynı anda kullanan ilk ve tek yöntemdir. Bu nedenle etkinliği çok daha yüksektir. Saten yüz germe, göz çevresi tedavisinde etkisi bilimsel yayınlarla kanıtlanmış bir yöntemdir. Saten yüz germe işleminin etkileri uygulanan ilk seans sonrasında kendini göstermeye başlar ve sonuçlar gözle görülür bir farkla ortaya çıkar.

Kimlere uygulanabilir?

Saten Yüz Germe işlemi, yaşlanma belirtileri gösteren,cilt problemleri olan, cildinde kırışıklık ve sarkma gözlemlenen, cildini bakım ile desteklemesine karşı sonuç alamayan kişilere, yaş farkı etmeksizin herkese güvenle uygulanabilir. Saten yüz germe uygulaması yüksek maliyetli ve iyileşme süreci gerektiren cerrahi işleme gerek duymadan estetik bir farklılığa sahip olmak isteyenler için ideal seçenektir.

Kimlere uygulanamaz ?

Kalp pili olan, gebelik veya emzirme durumunda olan kişilere saten yüz germe işlemi yapılamaz.

Hangi durumlarda uygulanabilir ?

Saten Yüz Germe
 • Göz kapağı sarkması,
 • Göz altı torbalanması,
 • Göz altı ve göz çevresi kırışıkları,
 • Dudak üstünde oluşan çizgilenme,
 • Elmacık ve çene hattını belirginleştirme,
 • Burun kenarı oluğunu azaltma,
 • Gıdı toparlama ve sıkılaştırma,
 • Boyun bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkma tedavisinde uygulanabilir.

İşlem Sırasında ve Sonrasında Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Saten Yüz Germe uygulamasında ağrı ve acı hissedilmemektedir. İşlem sırasında kişi sıcak bir SPA masaj taşının yüzünün her yerinde dolaştırıldığı hissine kapılır.

Saten Yüz Germe sosyal yaşantıyı etkiler mi?

Uygulama süresi ortalama 45 dakikadır. Buna bağlı olarak işlem sonunda cildin hassasiyetine göre kişinin hoşuna gidecek hafif bir pembelik oluşmaktadır. Cilt daha canlı ve ışıltılı görünür. Öğle arasında dahi yaptırılabilen bir işlemdir.

Sonuçların görülmesi için kaç seans önerilir ?

Saten yüz germe işlemi cilt altındaki her katmana etki ettiği için uygulamanın hemen sonunda sıkılaşma başlayacak ve kırışıklıklarda homojen bir azalma gözlemlenecektir. Uygulama yapılan cildin her geçen gün daha sıkı ve diri bir hal alacağı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Kalıcı sonuçlar için 1 hafta ara ile 4 seans önerilir. En üst düzeyde iyileşme için 4 seans yeterlidir. İhtiyaca göre 1-2 yıl ara ile 4 seans şeklinde uygulanabilir. İlk iki seansta hasta yüzünde gerginlik hissetse de kalıcı etkileri genelde 3. seans sonrasında görülme başlar.

Saten Yüz Germe uygulamasının yan etkileri nelerdir ?

Uygulamanın hiç bir yan etkisi ve riski yoktur. Kliniksel olarak araştırmaları yapılmış ve onaylarını almıştır. Kırışıklık giderme uygulaması üzerine FDA (Amerika Sağlık Örgütü) onayına sahip ilk ve tek sistemdir. Yüzde asimetri, yağ erimesi, yanık, leke, istemediğiniz bir görüntünün oluşması ya da kullanıcıya bağlı bir risk bulunmamaktadır.

Saten Yüz Germe uygulaması sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?

Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına devam edebilir. Hatta uygulama yapılır yapılmaz ciltte hemen bir toparlanma olduğu için, uygulama deneyimine sahip kişilerin özel günlerden önce işlemi yaptırdığı ve memnuniyetlerinin arttığı gözlemlenmiştir. İşlem sırasında derinin katmanları yeni kollajen için uyarılır ve bu dönemde kişinin dengeli beslenmesi ve bol su tüketmesi önerilir. Güneşten korunma, fiziksel ve ruhsal stres yönetimi (tütün ürünleri tüketmemek, düzenli egzersiz yapmak) ile sonuçların daha uzun süre kalıcı olduğu gözlemlenmiştir.

Saten Yüz Germe her mevsim uygulanabilir mi?

Saten yüz germe güneş ışınları ile herhangi bir etkileşimi bulunmadığı için her mevsim uygulanabilen bir işlemdir.

Saten Yüz Germe işlemi hakkında bilinmesi gerekenler :

 • Saten yüz germe tedavisi, sadece uygulamanın eğitimini almış uzman doktorlar tarafından uygulanır.
 • Bu uygulama özellikle iğneli işlemlerden hoşlanmayan, ameliyat düşünmeyen ya da ameliyat olacak kadar cilt problemi olmayan kişiler için idealdir.
 • Uygulamanın başarılı olabilmesi için seanslara düzenli gelinmeli ve uygulama yapan doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır.
 • Saten yüz germe tedavisi, ultrason dalgaları ile radyofrekans enerjisini beraber kullanabilen tek cihaz olması ile büyük bir fark yaratmaktadır. Ağrısız, komplikasyonsuz ve her mevsim yapılabilen bir tedavi olması sayesinde gençleşmenin son yıllardaki en doğru yolu olarak güvenle uygulama yaptırılabilir.
 • Dünya çapında birçok merkezde uygulanan Saten Yüz Germe işlemi (BTL Exilis Elite) birçok mecrada estetik alanındaki medikal cihazlar içinde lider seçilmiş ve son yılların dünya çapındaki en iyi ‘'MyFace MyBody Awards Winner’’ ödülünü almıştır.
 • Saten yüz germe uygulaması sonrasında kollajen aktivasyonu maximuma ulaşır ve her geçen gün gençleşen diri bir cilt ortaya çıkar. Bu sonuca 'saten etkisi' denir.

Saten Vücut Germe Nedir ?

Saten vücut germe işlemi bölgesel zayıflama ve şekillendirme,selülit, gebelik ve hızlı kilo verme sonrası karın ve diğer bölgelerde oluşan sarkmalara yönelik uygulanır. FDA onaylı BTL Exilis Elite’ in patentli vücut başlıkları ile ağrısız, acısız ve rahatsız edici bir his duymadan uygulama yapılabilmektedir. Egzersiz ve diyetlerle desteklenmesine karşı sonuç alınamayan sorunlu bölgeleri olan kişilere, yaş farkı etmeksizin herkese güvenle uygulanabilir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp