Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

İnsanların yaşlanma süreci ve çeşitli çevresel etmenlerin de etkisiyle cilt kalitesinde bozulmalar başlar. Kollajen ve hyaluronik asit miktarlarında yaşanan kayıplar, cildin doğal rengini yitirmesine, mat ve kuru görünmesine neden olur. Elastikiyetini kaybeden cildin, daha canlı, daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlamanın en etkili ve güvenli yollarından biri de Somon DNA tedavisidir.

Somon DNA nedir?

Somon DNA, somon balığının spermlerinden elde edilen polinükleotid DNA molekülleri ve hyaluronik asitin, cilt altına verilmesi ile uygulanır. Bu özel formül deri içine enjekte edildiğinde, ciltte hücre yenilenmesi ve var olan ince, orta kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olarak cildi gençleştirmektedir. Cilde gözle görülebilir canlılık, gençleşme ve parlaklık kazandırır. Bu nedenle gençlik aşısı olarak da anılır.

Somon DNA kimlere yapılabilir?

Ciddi bir rahatsızlığı olmayan, gelişimini tamamlamış ve 18 yaşın üzerinde olan herkese, her cilt tipine her mevsimde uygulanabilir.

Somon DNA aşısı kimlere uygulanamaz?

 • Hamile ve emzirenlere,
 • Kan pıhtılaşma sorunu yaşayanlara,
 • Uygulama yapılacak olan yerde enfeksiyonu olanlara,
 • Bağışıklık sistemini zayıflatan (İmmünoterapi) ilaç kullanımı olanlara,
 • Kullanılan içeriğe karı bilinen bir alerjisi olanlara,
 • Akne ve/veya aktif inflamatuar hastalığı olanlara
Somon DNA aşısı

Bu işlem nerelerde uygulanabilir?

Somon DNA, göz çevresi, alın, yanaklar, çene, üst dudaklar, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtına uygulanmaktadır. Ayrıca kilo alıp verenlerde, hamilelikte oluşan çatlaklar ve izlerde de uygulandığında olumlu sonuç verdiği görülmüştür. Ayrıca saç dökülmesi tedavilerinde mezoterapi içeriğine eklenir. Cilt yenilemede cildin ışıldayarak görünmesi ve cilt kalitesini arttırmak için uygulanan son derece yenilikçi ve yaratıcı bir işlem olan Somon DNA aşısı ile mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Cildin genç, parlak, sıkı ve canlı gözükmesi ve her mevsim yapılabilmesi bu yöntemin tercih edilmesinde en önemli nedenlerin başında gelmektedir.

Somon DNA’nın uygulandığı cilt kusurları ;

 • Ciltte oluşan geniş gözenekler,
 • Stres, hava kirliliği, sigara, alkol, güneş ışınlarının etkisiyle oluşan cilt lekeleri,
 • Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan cilt deformasyonları,
 • Yüzdeki ince kırışıklıklar,
 • Göz çevresindeki kaz ayağı kırışıklıkları,
 • Dudak üstündeki kırışıklıklar (smoker line)

Somon DNA aşısı ile ciltte oluşan yenilikler nelerdir?

Cilt yapısını destekleyerek, güçlendirir, ve nemlendirir. Ciltteki ince çizgilerde azalma gözlemlemekle beraber, Cilde sıkılık, parlaklık ve elastikiyet kazandırır. Cildin yeniden yapılanmasını sağlayarak, sağlıklı, canlı ve pürüzsüz olmasında kilit rol oynar. Yapılan her seans sonrasında cilt yapısı daha da güçlenerek, sıkılığı ve elastikiyeti artmaktadır.

Somon DNA kaç seans yapılır?

Kişinin cilt yapısına ve cildin gereksinimlerine bağlı olarak 1 ile 5 seans arasında ve 30-45 dakikada yapılır. İleri cilt deformasyonlarında 3 seanstan oluşan bir kür önerilmektedir. Uygulamalar 2 hafta ara ile yapılarak, ertesi günden itibaren etkileri görülmektedir. Bir seansta DNA, bir seansta Hyaluronik asit verilmektedir.

Somon DNA nasıl yapılır?

Öncelikle hastaya anestezik bir krem sürülerek bölgenin biraz uyuşturulması sağlanır. Sonra cilt altına küçük iğneler yardımıyla belirli noktalara Somon DNA enjekte edilir. Ağrısız ve acısız anti-aging amaçlı bir işlemdir.

Bu uygulama sonrasında günlük hayata hemen dönülebilir mi?

İşlem sonrası ciltte hafif kızarıklık ve noktasal morluk ve minik kabarıklıklar görülebilir ama kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçecektir. Bunu takiben, kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Çalışırken öğlen arasında bile yapılabilecek bir işlemdir.

Bu işlem başka yöntemlerle birlikte de yapılabilir mi?

Somon DNA, dolgu enjeksiyonları, lazer, peeling ve radyofrekans gibi yöntemlerle beraber uygulanabilir.

Tedavinin kalıcılığı ne kadardır?

Etkilerinin hemen görülmeye başlandığı bu tedavinin, genel olarak 6-12 ay kadar kalıcılığı vardır. Ayrıca yılda 2 kür halinde yapıldığından cildin genç görünümü uzun süre korur.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp