Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim


Kadınlar görünümlerine önem vermektedirler. Bu nedenle, zaman zaman çeşitli estetik operasyonlara başvurmaktadırlar. Kolların biçimi özellikle çok fazla kilo veren ya da kilo alan kişilerde önemli bir sorundur. Kolların sarkık olmaması ve günlük işlerinde görünen kolların kötü görünmemesi hastalarda temel ortak istektir. Ayrıca, çok fazla spor yapmayanlarda da kol sarkmasına rastlanılır. Kollardaki "yarasa kanadı" gibi sarkma görünümü, deri çatlakları, ön kola göre daha şişkin kol ve koltuk altında yağlanma şikayet konularıdır.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kadınların büyük problemleri arasında sarkan kollar gelmektedir. Bu durum da kadınları mutsuz etmektedir. Kol germe ameliyatında derinin sarkma oranına ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bakılarak teknik belirlenmektedir. Kişi fazla kilo alıp verdiğinde deri gevşiyorsa deri kalınlığı fazla olabilmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle hastaya “liposuction” işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra bol olan deri cerrahi işlemlerle alınır. Bazı kişilerde deri bolluğu sadece koltuk altında olmaktadır. Bu durumlarda müdahale koltuk altından yapılır ve ameliyat izi koltuk altı ile sınırlı kalır. Bazı kişilerde ise bu deri bolluğu koltuk altından dirseğe kadar uzanmaktadır. Bu gibi durumlarda ise kolun iç kısmında uzunlamasına bir ameliyat izi bırakılır.

Kol Germe Ameliyatı Ve Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kol germe ameliyatlarında lokal ve genel anestezi yapılmaktadır. Bu ameliyat hastane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat 1,5 ve 2 saat arasında tamamlanmaktadır. Kol germe ameliyatında lokal anestezi kullanılan kişiler aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olabilmektedirler. Genel anestezi altında ameliyat olan kişilerin normalde bir gece hastanede yatması gerekebilir.

Hastaların kol germe ameliyatından sonra dikkat etmeleri gereken durumlar vardır:

1) Ameliyattan sonraki iki gün süresince kollara su değdirilmemelidir.

2) Ameliyat sonrası günlerde özel kol korselerinin veya elastik bandaj kullanılması durumu gelir.

3) Kollar kalp seviyesinden yukarıda tutulmalıdır.

4) Ameliyat kesisi kapalı estetik dikişlerle kapatılır. Bu dikişlerin alınması gerekmemektedir.

5) Ameliyat sonrasında spor aktiviteleri 4 veya 6 hafta sonra başlatılmalıdır.

Ameliyat sonrasında kollarda kalan izler her hastada aynı değildir. Bu izler bazı hastalarda daha belirgin olmaktadır. Bu sebeple ameliyat sonrasında izlerin genişlemesini engellemek için hastanın kol hareketleri bir süre kısıtlı olmalıdır. Yukarıdaki paragraflarda ki durumlar göz önüne alınarak kol germe ameliyatları yaptırılabilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp