Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim

Günümüzde moda olarak değerlendirebileceğimiz yüz hatlarından biri de dolgun yanaklardır. Dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilmektedir. Zayıf ve çökük şekildeki yanaklar kişinin yüzünü olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Yaşlanmaya bağlı olarak veya yapısal olarak gerçekleşen yüzdeki hacim kayıpları yanak dolgusu ile tedavi edilmektedir. Bu yanak dolgusu sayesinde yanaklar formuna cerrahi işlem gerekmeden kavuşabilmektedir.

Yanak Dolgusu Teknikleri Nelerdir?

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusunun üç farklı türü bulunmaktadır. İlki cerrahi işlem ile gerçekleşirken ikincisi cerrahi işlem olmadan gerçekleşmektedir. Üçüncüsü ise hem cerrahi işlem hem de cerrahi olmayan işlemle gerçekleşmektedir. Dolgu enjeksiyonu tekniği ile yapıldığında yüzdeki estetik sorunlara pratik ve hızlı bir şekilde çözüm sunabilmektedir. Bu enjeksiyon yöntemi 15 dakika da gerçekleşmektedir. Bu dolgu yapılırken hyalüronik asit ve türleri dolgu malzemesi olarak tercih edilmektedir.

Yanak Dolgusunda Nasıl Sonuçlar Gözlenir?

Yanak dolgu malzemesi yüze enjekte edildiğinde yanağın yüzeyi geriye doğru dengelenir. Ve yanak bölgesi hafifçe kaldırılır. Bundan sonra yanak yuvarlak hale gelir. Çevre dokuya ise yüzün açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkıştırılma işlemi uygulanır. Yanak dolgusu yanak bölgesini dolgunlaştırır. Aynı zamanda konturlar. Bunların gerçekleşmesi için bu tedavi estetik cerrahideki en etkili yöntemdir. Yanak dermal dolgu malzemesi yüzü yukarı doğru çeker. Yüzün genç görünmesini sağlar. Gözlerin oyukluğu azalır. Kişinin burnu ortaya çıkar. Alın ve çene çıkıklığının da dengelenmesi sağlanır.

Yanak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her estetik işlemde olduğu gibi yanak dolgusunda da ödem oluşumu görülebilir. Bunun yanı sıra yüzde hafif kızarıklık da görülebilmektedir. Kızarıklıklar birkaç saat içinde geçebilmektedir. Ödem için verilen süre ise 1 veya 2 gündür. Bu yanak dolgusunda oluşabilecek komplikasyonları engellemek adına alanında uzman bir cerrah tercih edilmelidir. Ve tedavinin klinik ortamda gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu tedavi başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde sonuçlar olumlu olmaktadır. Yüz estetik bir görünüme kavuşmaktadır. Ve bu tedavi sonucunda kişi daha genç bir görünüşe kavuşmaktadır.

Cerrahi Teknikler Kullanılarak da Yanak Dolgusu Yapılabilir Mi?

Yanak dolgusu cerrahi müdehale ile de yapılabilmektedir. Bu cerrahi işlem implant yerleştirme yapılarak uygulanır. Her kişinin yüz yapısına göre çeşitli implant türleri bulunur. Kişinin yüz şekline en uygunu seçilerek ameliyatla hastanın yüzüne yerleştirilir. Aynı zamanda yerleştirilen implant yumuşak doku veya kemiğe sabitlenmektedir. Bu cerrahi işlem anestezi altında uygulanır. Ve yaklaşık 1 saat kadar sürebilmektedir. Bu tedaviden sonra iyileşme süreci olarak birkaç gün verilmektedir. Ameliyattan veya anesteziden korkanlar için enjeksiyon yöntemi önerilmektedir. Ve enjeksiyon yöntemi daha hızlı bir çözüm olmaktadır. Eğer bu işlem için enjeksiyon yöntemi tercih edilirse bu yöntemle beraber yüzdeki kırışıklık tedavisi, göz kapağı sorunlarının tedavisi, kaş düşükleri tedavisi gibi operasyonlar kombine bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Yanaklar Zamanla Neden Sarkıyor?

Yaşlanmaya bağlı oluşan değişikliklerden biri de yanaklardaki sarkmalardır. Yüzümüzdeki kemikler ve dokular hacimlerini yaşlanmayla doğru orantılı olarak kaybeder. Bu durum sonucunda da elmacık kemiklerimiz belirginliğini yitirir. Yüzde hafif de olsa sarkmaya sebep olur. Bu durumu geçici olarak götürmek için makyaj teknikleri ve yüz egzersizleri denenmektedir.

Yanaklarınızdaki Hacim Nereye Gitmektedir?

Yanaklarda bulunan hafif şekildeki hacim hemen hemen herkesin hoşuna gitmektedir. Hacim yüzümüzden aşağı doğru gittikçe yüz şekli değişiyor. Aynı zamanda kemik ve yağ dokularını kaybediyoruz. Bu durumun asıl sebebi elmacık kemiklerindeki değişimdir. Bu kemiklerde değişim meydana geldikçe yağ dokularına daha az destek olur. Bu durumda yüzdeki yağ dokusunun alta doğru hareketini gerçekleştirirken kişinin yaşını da ele verir.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp