Ekibimiz
Hakkımızda
İletişim


Yüz germe, boyun germe, mini yüz germe, derin yüz germe, ameliyatsız yüz gerdirme, radyofrekans ile yüz germe… Seçeneklerin bu kadar fazla olması, çok kafa karıştırıcı görünebilir!

Yüz estetiği ameliyatları söz konusu olduğunda, size en iyi sonucu verecek prosedürün hangisi olduğunu tam olarak bilmek, neredeyse imkansızdır. Yüz estetiğinde, cerrahi ve cerrahi olmayan çok farklı prosedürler bulunmaktadır. Buna ek olarak, yüzünüzün belirli bir özelliğine odaklanan estetik seçenekler de bulunmaktadır.

Eğer, estetik endüstrisinin sunduğu pek çok gençleşme yönteminden birini düşünüyorsanız, hangisinin sizin için en iyi seçenek olduğundan emin olmayabilirsiniz. Bu yazıda, yüz ve boyun germe estetiği ile ilgili aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz…

Yüz Germe Nedir?

Çok fazla bilgi ve seçenek olması, yüz germe cerrahisinin hangi alanlarda etkili olacağı konusunda kafaları karıştırıyor. Örneğin, birçok kişi bir yüz germe işleminin alnınız da dahil olmak üzere yüzünüzün tamamını sıkılaştırması gerektirdiğini düşünmektedir. Aslında, geleneksel bir yüz germe uygulaması, yüzün orta ve alt bölgelerine odaklanmaktadır. Yanakların alt bölümünden başlayarak, çenenize doğru inen bölgeleri ve boynunuzu içermektedir.

Yüz germe ameliyatında cilt, saç derisine ve kulak önüne doğru çekilmektedir ve ekstra dokular kesilmektedir. Gerekli durumlarda yağ fazlalığı da çıkarılmaktadır. Yüz germe ameliyatı, yanak bölgesindeki kırışıklıkları gidermekte ve çene kemiği ile boyun etrafındaki cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Boyun Germe Nedir?

Boyun, vücutta yaşlanma belirtilerini gösteren ilk bölümlerden biridir. Çeneden başlayarak gevşeyen deri ve kaslar ve bazen de aşırı yağlar; olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Boyun germe estetiği, sarkık boyun cilt kaslarınızı sıkılaştırarak ve düzgünleştirerek, bölgenin görünümünü iyileştirmek için tasarlanmış bir operasyondur.

Bu işlem sırasında, çene bölgesinin altındaki fazla yağlar da çıkarılır ve yeniden konumlandırılır. Dolayısıyla, boyun germe ameliyatının doğru yapılması çok önemlidir. Boyun askısı çok sıkı gerilirse ya da aşırı derecede kaldırılırsa, boynunuzu rahatsız edebilir ya da yüzünüze göre simetrik görünmeyebilir. Bunun sonucunda da, daha iyi görünen bir boyundan ziyade, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Yüz Germe Mi Yoksa Boyun Germe Ameliyatı Mı Olmalıyım?

Boyun germe ya da yüz germe ameliyatına ihtiyacınızın olup olmadığını anlamak için, hedeflerinizin ne olduğunu iyi belirlemelisiniz. Boyun bölgesinin etrafında gevşek bir cilde mi sahipsiniz? Yanağınızda kırışıklıklar var mı? Çene kemiğinizin daha iyi görünmeye mi ihtiyacı var? İlk olarak bu soruları cevaplayarak, hangisine ihtiyacınız olduğunu ya da hangisinin sizin için en iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Sizin aynaya baktığınızda kendinizde gördüğünüz yüz ve/veya boyun ile ilgili sorunlarınızı estetik cerrahi uzmanınızla görüşebilirsiniz.

Mini Yüz ve Mini Boyun Germe

Mini yüz germe ya da mini boyun germe ameliyatı, tam bir yüz germe ya da boyun germe ameliyatının daha küçük ya da daha sınırlı bir versiyonudur. Mini boyun ve yüz germe ameliyatında, yanakla ve boynu germek için daha az deri alınmaktadır. Bunlar, daha az agresif ameliyatlardır. Az miktarda sarkmış bir cilde sahip olan ve dolgunun yaratacağından daha büyük etkiler elde etmek isteyen hastalar için uygun ameliyatlardır. Yaşlanmanın erken dönemlerinde yapılabilecek işlemlerdir.

Risk ve Komplikasyonlar

Yüz ve boyun germe ameliyatlarının bazı risk ve komplikasyonları olabilir. Bunlardan bazıları uygun bakım, ilaç ya da cerrahi düzeltme ile yönetilebilir. Uzun süreli ya da kalıcı komplikasyonlar nadir görülmekle birlikte, görünümde önemli değişikliklere neden olabilir. Yüz ve boyun germe ameliyatlarının riskleri şöyle sıralanabilir:

  • Hematom: Yüz germe ameliyatında en sık görülen komplikasyonu, şişliğe neden olan ve deri altında kan toplanması olan hematomdur. Ortaya çıktığında, cildin ve diğer dokuların zarar görmesini önlemek için hemen ameliyatla biriken kan boşaltılır ve kanama odağı tedavi edilir.
  • Yara İzi: Yüz ve boyun germe ameliyatından kalan izler kalıcıdır, ancak tipik olarak yüz ve kulağın saç çizgisi ve doğal hatları ile gizlenir.
  • Sinir Hasarı: Bu operasyon, sinirleri geçici ya da kalıcı olarak etkileyebilir.
  • Ayrıca, diğer tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi kanama, enfeksiyon oluşumu ve anesteziye bağlı komplikasyonların gelişme riski de bulunmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin!

Randevu Al
Doku Medical Whatsapp